Emberhátrányban játszott hazai döntetlent a Békéscsaba

Fotó: Milyó Pál

Tovább várat magára a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata első tavaszi sikere. A lila-fehérek az NB II-es pontvadászat vasárnapi 24. játéknapján a dobogón álló Péccsel osztoztak meg a pontokon. A bő félórán keresztül emberhátrányban játszó házigazdák ezúttal örülhettek a döntetlennek, de szervezett játékukkal rászolgáltak erre.

10. perc: Nagy Sándor az ötös jobb oldali sarkáról emelt középre, pontosan érkezett Szabó Péter, aki a kapu bal sarkába helyezett, 1–0.
28. perc: Óvári átadásával Grabant Bence húzott kapura a jobb összekötő helyén, 12 méteres lövésével szemben tehetetlennek bizonyult Uram kapus, 1–1.
62. perc: Egy csabai támadás során Paudits Patrik fölöslegesen ért kézzel a labdába a pécsi tizenhatoson belül, amiért megkapta második sárga lapját.

NB II-es labdarúgó-mérkőzés

Békéscsaba 1912 Előre–Pécsi MFC 1–1 (1–1)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött
Vezette: Veizer Roland (Berényi Ákos, Punyi Gyula).
Gólszerző: Szabó P. (10.), Grabant (28.).
Sárga lap: Paudits (25.), Kitl (40.), ill. Rácz (72.), Tihanyi (77.).
Piros lap: Paudits (62.).

Békéscsaba: Uram – Nagy S., Farkas M., Babinyecz, Bora, Horváth P. – Styecz (Pap, 80.), Kitl, Szabó P. (Kasik, 91.) – Kovács Á. (Máris, 55.), Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor.

Pécs: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona – Bartha (Geiger, 74.), Futó, Kónya – Grabant (Hegedűs, 62.), Adamcsek (Tihanyi, 74.), Óvári (Keresztes, 88.). Vezetőedző: Vas László.