Közösségi oldalak

Sport

Sikeres Kick-box Európa-kupa Boszniában!

Sikeres Kick-box Európa-kupa Boszniában!

A Békés Megyei Harcművész Szövetséghez tartozó  békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület kick-box point-fighting csoportjának, a Debreczeni team-nek  versenyzői az elmúlt hétvégén Bosznia-Hercegovina fővárosában,  Szarajevóban  léptek küzdőtérre, ahol az „EUROPEAN CUP WAKO GRAND PRIX SARAJEVO 2024” elnevezésű rangos kick-box Európa kupát rendezték meg.

A versenyzők a mozgalmas versenyszezonban az egy héttel korábbi ausztriai megmérettetés után a pihenés helyett a magyar és világranglista pontokért zajló küzdelmet választották, amivel igyekeztek bebiztosítani maguknak, hogy be tudjanak kerülni az augusztusban, Budapesten megrendezésre kerülő utánpótlás világbajnokságra készülő magyar kick-box utánpótlás válogatottba.

A Debreczeni team versenyzői a hosszú utazás ellenére jól felkészülten érkeztek a versenyre és az erős, rutinos mezőnyben mindenki a maximumon teljesített aminek meg is lett az eredménye. Nagyon szépen teljesítettek a felnőttek között Viczián Dániel és Petró Lili,  akik meg sem álltak a dobogó legfelső fokáig, valamint Csiernyik Zsombor aki második és Pántya Réka aki harmadik helyezést ért el. Az utánpótlás korosztályúak között a  legeredményesebb versenyző Jancsó Lili lett,  aki a cadet 2 (ifjúsági) korosztályban három aranyérmet is szerzett. Mint Debreczeni Dezső vezető edző elmondta, összességében elégedett a csapattal, hiszen versenyzői a gyakran fárasztó lebonyolítási rend ellenére is hozták a mérkőzések zömét és értékes ranglista pontokat is szereztek.  A JALTE-Debreczeni team összesen 17 arany, 16 ezüst és 14 bronzéremmel büszkén térhetett haza a 20 ország 646 harcosát felvonultató versenyről, az összesített eredménylistán 159 csapat közül az előkelő 2. helyen végzett.

Eredmények:

POINT-FIGHTING szabályrendszer

Felnőtt korosztály
63 kg.
1.Viczián Dániel
2.Csiernyik Zsombor

69 kg. 1.Viczián Dániel
50 kg. 1.Petró Lili
55 kg.3.Petró Lili
60 kg.3.Pántya Réka

Junior korosztály
57 kg.1.Csiernyik Zsombor
63 kg.3.Csiernyik Zsombor
69 kg.3.Szák Péter
74 kg.2.Szák Péter
50 kg. 1.Petró Lili
60 kg.2.Pántya Réka
65 kg.2.Pántya Réka

Kadet 2 (ifjúsági) korosztály
47 kg. 2.Petró Bálint
63 kg.1.Matuska Máté

42 kg.1.Debreczeni Frida
46 kg.2.Debreczeni Frida

60 kg.
1.Jancsó Lili
3.Szabó Szófia

65 kg.1.Jancsó Lili

Kadet 1 (serdülő) korosztály
28 kg. 2.Antal Benjámin
37 kg. 3.Peregi Zétény
42 kg. 1. Szikora Bence
47 kg. 2. Szikora Bence
28 kg.1.Jancsó Csenge

32 kg.
1.Debreczeni Lilla
3.Nátor Petra

37 kg.3.Debreczeni Lilla
42 kg.2. Petró Laura
47 kg.1.Petró Laura

Gyermek korosztály
21 kg.
1.Gajdács János
2.Békési Bence

24 kg. 3.Gajdács János
27 kg. 2.Peregi Botond
30 kg. 2. Peregi Botond
33 kg. 3.Guti Zoltán
36 kg. 2.Guti Zoltán
+36 kg. 3.Szűcs Máté
21 kg. 2.Born Heidi
24 kg. 1.Born Heidi

LIGHT-CONTACT szabályrendszer

Kadet 2 (ifjúsági) korosztály
42 kg.1.Debreczeni Frida
55 kg.3. Szabó Szófia
60 kg. 1.Jancsó Lili

RSS Sportklub hírei

YouTube csatorna