Az utólsó pillanatban veszített pontokat a Békéscsaba Előre

Az ötödik tavaszi mérkőzésén is nyeretlen maradt a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata, amely az NB II-es bajnokság vasárnapi 26. játéknapján a Doroggal nem bírt a Kórház utcában. Hiába szereztek vezetést a második félidő során a lila-fehérek, az előnyüket nem tudták megtartani, az egykori játékosuk Dlusztus András a 90. percben tört borsot az orruk alá.

51. perc: Mészáros Áron reklamált indulatosan, amiért kiállította a játékvezető.
59. perc: Paudits játszotta vissza a labdát Kitl Miklós elé, aki mintegy 18 méterről, bal külsővel a bal felső sarokba bombázott, 1–0.
70. perc: Dlusztus és Paudits szólalkozott össze, előbbi látványosan eldobta magát, Lukács Raymundot pedig kiállította a játékvezető.
90. perc: Zuigéber újabb szabadrúgását követően Krnács öklözte ki a labdát a mezőnybe, éppen Dlusztus András elé, aki a kapu közepébe fejelte, 1–1.

Fotó: Milyó Pál

Merkantil Bank Liga NB II, 26. forduló

Békéscsaba 1912 Előre–Dorogi FC 1–1 (0–0)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött
Vezette: Pillók Ádám (Baghy Csaba, Kovács II. Gábor).
Gólszerző: Kitl (59.), ill. Dlusztus (90.). Kiállítva: Lukács (68.), ill. Mészáros Á. (50.).
Jó: Krnács, Nagy S., Kitl, ill. Dlusztus, Zuigéber, Borsos.

Békéscsaba: Krnács – Nagy S., Fazekas, Babinyecz, Bora, Kasik (Styecz, 60., Kovács Á., 87.) – Horváth P., Kitl, Szabó P. – Lukács, Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor.

Dorog: Borsos – Nyári, Dlusztus, Berkó, Papp M. – Rjasko (Lénárt, 75.) – Szedlár (Girsik, 75.), Csillag (Zuigéber, 75.), Mészáros Á., Kanalos (Nagyházi, 91.) – Szabó L. (Beliczky, 82.). Vezetőedző: Antal Gábor.