Közösségi oldalak

Gazdaság

Dancsó Tibor: rossz üzlet Békéscsabának az új buszvárók

Fotó: Szarvas Péter polgármester/Facebook

Békéscsabán jelenleg 186 buszmegálló öböl van, melyből csak 85 rendelkezik fedett utasváróval (azaz, a többinél nincs fedett rész az ott várakozók feje felett). A 85 db váró közül 66 db a városé, a maradék 19 pedig idegen tulajdonban van. Most az következik, hogy egy reklámcég mind a 85 meglévő várót elbontja (a város tulajdonában lévőket is), majd ezekre a helyekre és még további 73 megállóba a saját váróit és citylight reklámeszközeit telepíti

– írja közösségi oldalán a városi képviselő.

Továbbá kifejti, hogy azért ilyen rendesek velünk, mert cserébe 10 + 5 éven át ők hasznosíthatják az így kihelyezett reklámfelületeket, ami sok százmilliós haszonnal kecsegtető üzlet. Nézhetjük úgy is, hogy jól járunk, mert 28 buszöböl kivételével az összes megállónkba új, modern, fedett buszváró kerül. Erre a célra Békéscsaba vezetése évtizedek alatt nem tudott elegendő pénzt szakítani. A baj csak az – és ezért mondom, hogy Polgármester úr mindezek ellenére rossz alkut kötött – hogy a szerződés szerint ezek az új utasvárók végig a reklámcég tulajdonában maradnak, aki így azokat a szerződés lejártakor egyszerűen elbonthatja és elszállíthatja. Mi meg itt maradunk utasvárók nélkül.

Persze akkor – ahogy polgármester úr a közgyűlésen fogalmazott – az akkori városvezetés előtt majd számtalan lehetőség áll a probléma megoldására. Például – és ezt már én mondom – leszerződhetünk majd ismét ugyanezzel a reklámcéggel, vagy akár egy másikkal is – ha épp akkor lesz a feladatra jelentkező. De az az igazság, hogy elég rossz alkupozíció a tárgyalás során, ha mindenki tudja, hogy a város vagy kénytelen elfogadni a felajánlott feltételeket, vagy buszvárók nélkül marad.

Meg természetesen az is egy lehetőség, hogy akkor majd – amikor a szerződés megszűnik – megvehetjük ezeket a felépítményeket. De erről a most megkötött szerződésben momentán egy szó sincs. Nincs kedvezményes ár, maradvány érték, sem valami hasonló, így a reklámcég bármilyen árat elkérhet a várókért, kellemetlen helyzetbe hozva az akkori városvezetést. Ezért lett volna fontos, hogy Polgármester úr a reklámcéggel úgy alkudjon meg és kössön megállapodást, hogy a buszvárók a szerződés végén mindenképp a helyükön maradjanak és a város tulajdonába kerüljenek! De ezek szerint ez nem volt cél.