Közösségi oldalak

Hírek

Jobbik: Engedjék félárbócra a Karmelita, a Sándor-palota és az Országház nemzeti lobogóit!

Magyarország – a második világháború óta nem látott – legnagyobb drámáján megy keresztül. Családok tízezrei élik át a legnagyobb veszteséget, hozzátartozójuk végleges elvesztését. Mindezt úgy, hogy még búcsút sem tudtak venni szeretteiktől. Mára már annyi ember halt meg, mintha Szentendre teljes lakossága tűnt volna el. És jelenleg is nap mint nap annyian veszítik életüket a járvány következtében, mintha 24 óránként lezuhanna egy utasszállító repülőgép tele magyar állampolgárral. A magyar állam vezetői, közjogi méltóságai sem mehetnek el ezen tények mellett érzéketlenül. A néppárti Jobbik vallja, hogy a koronavírusban elhunyt honfitársainkról méltó módon kell megemlékeznünk, ezért levélben kértük mindhárom közjogi méltóságtól, Orbán Viktortól, Áder Jánostól és Kövér Lászlótól, hogy együttérzésük jeleként engedjék félárbócra a Karmelita, a Sándor-palota és az Országház nemzeti lobogóit!

„Több mint 26 000 halott és a világ legrosszabb halálozási mutatójának árnyékában nem loboghat büszkén a magyar zászló.

Lobognia mindig kell, de közös gyászunk idején ez nem történhet máshogy, mint félárbocon.

A zászlók félárbócra engedése a közös gyász mementója kell, hogy legyen.

A félárbócra vont zászló igényli a köztársasági elnök, a miniszterelnök és a parlamenti elnök együttérzését is, az áldozatok hozzátartozóival történő együttérzést.

A félárbócra vont zászló a magyar emberek, a magyar nemzet közös gyászának jele!”

Fernando Alonso: továbbra is hiszek az Aston Martin projektjében

Az Osztrák Nagydíj csütörtöki sajtónapján ismét a jövőjével kapcsolatos kérdések kerültek a középpontba Fernando Alonso körül. A kétszeres világbajnok határozottan

Az ETO az újonchoz, a Fradi Paksra látogat az OTP Bank Liga első fordulójában

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 2026–2027-es idényének sorsolását. A 33 fordulóból álló szezon a július

A Ferencváros bejelentette Nathan Zohoré szerződtetését

Nathan Zohoré már az első nyilatkozatában trófeákról és gólokról beszélt. Fiatal francia védőt igazolt a Ferencváros, a 25 éves Nathan

Szegeden rendezik az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot

Szegeden, a Maty-éri olimpiai központban rendezik augusztusban az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot, amelynek eredetileg Sukoró volt a tervezett helyszíne, de a

YouTube csatorna

Archívum