Nem tudta megtartani kétgólos előnyét a Békéscsaba Előre

Fotó: BMTE/Facebook

Újból csak döntetlenre volt képes hazai pályán a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, noha a szünetben már két góllal is vezetett a Budafok elleni vasárnapi bajnoki mérkőzésen. A pont arra jó volt, hogy azzal növelni tudta előnyét a kiesőkkel szemben, viszont nem tudott közelebb kerülni az előtte álló közvetlen riválisokhoz.

26. perc: Hamed pontos beadása Czékus Ádámot találta meg, aki pár lépésről lőtt a kapu közepébe, 1–0.
35. perc: Czékus Ádám lerázta magáról Kalmárt, majd 8 méterről lőtt, és bár nem találta el jól a labdát, Gundel-Takács Bence kezén azonban átment a labda és a lába között becsorgott a kapuba, 2–0.
68. perc: Horváth Olivér adott középre a bal szélről, a hosszún érkező Soltész István pedig az ötös jobb sarkáról a kapu közepébe fejelt, 2–1.
78. perc: Jagodics tört előre bátran, egészen a békéscsabai tizenhatosig, majd lövése Kovács Dávidhoz került, aki remekül készített le Beke Péternek, ő pedig állítgatás nélkül, 10 méterről védhetetlenül tekert a kapu jobb sarkába, 2–2.
80. perc: Jagodics akaszkodott össze Miklóval, a budafoki védő visszarúgott, a játékvezető pedig kiállította.

NB II-es labdarúgó-mérkőzés

Békéscsaba 1912 Előre–Budafoki MTE 2–2 (2–0)
Békéscsaba, 670 néző
Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter).
Gólszerző: Czékus (26., 35.), ill. Soltész (68.), Beke (78.).
Sárga lap: Czékus (52.), Bora (63.), Farkas M. (82.), ill. Soltész (50.), Jagodics (52.), Kovács D. (63.), Györgyi (87.).
Piros lap: Jagodics (80.).

Békéscsaba Előre: Póser – Puskás, Albert I., Szabó Cs. (Bora, 14.), Kitl – Hamed (Váradi, 75.), Fazekas, Futó (Farkas M., 61.), Mikló – Lukács (Máris, 61.), Czékus (Marik, 75.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor.

Budafoki MTE: Gundel-Takács – Margitics (Györgyi, 58.), Jagodics M., Fótyik – Sós (Bakti, 46.), Nándori (Horváth O., 58.), Kalmár O., Adorján, Soltész – Beke (Csonka, 80.), Németh M. (Kovács D., 46.). Vezetőedző: Mátyus János.