Kisorsolták a MOL Magyar Kupa 3. forduló párosításait

Az M4Sport televíziós csatorna jóvoltából élő műsorban sorsolták ki szerda éjszaka a MOL Magyar Kupa harmadik fordulójának sorsolását. A sorozatban öt megyei csapat volt érdekelt, de mára közülük csak a Füzesgyarmati SK és a Békéscsaba 1912 Előre maradt versenyben. Utóbbi a többi NB I-es és NB II-es alakulattal egyetemben most kezdi meg a szereplését.

A procedúrát az egykori válogatott kapus, Kövesfalvi István végezte, aki először az eddig kiemelt NB I-es gárdáknak húzta ki a párját, akik egymással most még nem kerülhettek össze. A viharsarkiak elkerülték a tucatnyi élvonalbeli alakulatot. A Békéscsaba számára kifejezetten előnyösen alakult a sorsolás, hiszen a megye I. osztályú Szegedi VSE vendégeként kell kiharcolnia a továbbjutást. Az NB III-as Füzesgyarmat hazai környezetben léphet pályára, miután a második vonalba frissen felkerült, ám ott kevésbé jól szereplő Mosonmagyaróvárral került szembe. A kijelölt játéknap szeptember 17., szombat és szeptember 18., vasárnap.

A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces ráadás következik. Ha a hosszabbításban mindkét együttes azonos számú gólt ér el, vagy nem születik találat, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el.