Hazai győzelemmel zárta a bajnoki évet a Békéscsaba

Fotó: Milyó Pál

Hazai győzelemmel zárta a bajnoki évet a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely a bajnokság 37. fordulója keretében kétszeri hátrányból fordította maga javára a Szolnok elleni vasárnapi találkozóját.

3. perc: Tisza távoli bombája kipattant a kapufáról éppen Bárdos elé, aki közelről a kapuba fejelt, 0–1.

19. perc: Lukács tolta ki jobbra a labdát Paudits Patriknak, aki egy igazítás után a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 1–1.

39. perc: Kotula ívelte be balról mintaszerűen a labdát, Novák pedig a védők szorításában magasra felemelkedve a hálóba fejelt, 1–2.

72. perc: Horváth emelt gyönyörűen a 16-oson belül őrizet nélkül hagyott Gránicz Patrik elé, aki látványosan emelt Csáki fölött a szolnoki kapuba, 2–2.

83. perc: Paudits belőtt labdáját a kapu előtt jól helyezkedő Fazekas Lóránt közelről a hálóba helyezte, 3–2.
90. perc: A szolnokiak kapusedzője, Ulviczki Attila piros lapot kapott reklamálásért.

NB II-es labdarúgó-mérkőzés

Békéscsaba 1912 Előre–Szolnoki MÁV FC 3–2 (1–2)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 450 néző
Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Baghy Csaba).
Gólszerző: Paudits (19.), Gránicz (72.), Fazekas (83.), ill. Bárdos (3.), Novák (39.).
Sárga lap: Kovács Á. (91.), Kasik (95.), Szekeres Adrián (95.), ill. Bárdos (45+2.), Kotula (60.), Vólent (95.), Tamás (95.).
Piros lap: Ulviczki Attila (90.).

Békéscsaba: Laky – Horváth P., Farkas M., Bora, Fazekas L., Kasik – Szabó P., Pantovics (Gránicz, 57.), Styecz (Kovács Á., 46.) – Lukács (Ilyés, 84.), Paudits (Sipaki, 92.). Vezetőedző: Preisinger Sándor.

Szolnok: Csáki – Csirmaz, Horgosi, Kovács O., Tamás, Kotula (Kurdics, 88.) – Tisza, Bárdos (Vólent, 82.), Kónya – Novák, Rokszin (Lakatos, 64.). Vezetőedző: Csábi József.