Emberhátrányban játszott döntetlent a Békéscsaba 1912 Előre

Fotó: Milyó Pál

Egy pontot tudott otthonában tartani vasárnap a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely tartalékosan, ráadásul a második félidő jelentős részében emberhátrányban játszott. A 29. forduló keretében megvívott mérkőzésen a kiesés által fenyegetett Csákvár igazolta jó hírét, többet és veszélyesebben támadott, de a házigazdák kiállták a nyomáspróbát.

6. perc: Komáromi jobb oldali szöglete után, Molnár Rajmund közelről, jobbal lőtt, a labda a jobb kapufáról a bal alsó sarokba vágódott, 0–1
8. perc: Major döntötte le Lukács Raymondot a tizenhatoson belül. A büntetőt a sértett az elvetődő kapus helyére lőtte, 1–1.
52. perc: Lukács lépett oda nagyon keményen Mimnek, amiért Szilágyi játékvezető a második sárga lap után megkapta a pirosat is.

NB II-es labdarúgó-mérkőzés

Békéscsaba 1912 Előre–Aqvital FC Csákvár 1–1 (1–1)
Békéscsaba, 520 néző
Vezette: Szilágyi Sándor (Szilágyi Norbert, Márkus Péter).
Gólszerző: Lukács (9. – 11-esből), ill. Molnár R. (6.).
Sárga lap: Hodonicki (41.), Lukács (45.), Király (70.), Fazekas (82.), Szabó P. (91.), ill. Mészáros D. (48.).
Piros lap: Lukács (52.).

Békéscsaba: Winter – Puskás (Szabó P., 60.), Fazekas, Albert, Hodonicki – Máris (Pantovucs, 76.), Váradi, Király (Varga Sz., 76.), Sipos (Zvara, 72.) – Lukács, Tóth D. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Csákvár: Auerbach – Körmandi, Vaskó (Dulló, 86.), Karacs, Major – Mészáros D. (Makrai, 78.), Derekas – Komáromi, Molnár R., Mim (Torvund, 66.) – Kártik. Vezetőedző: Mónos Tamás.