A hosszabbításban csúszott ki a két pont a Békéscsaba Előre meccsén

Fotó: Békéscsaba Előre / Seres Sándor

A hosszabbításban csúszott ki két pont a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata zsebéből a Merkantil Bank Liga 35. játéknapján. A lila-fehérek a Siófok elleni hazai bajnokin az első félidőben szerzett vezetésüket a hosszabbításig eredményesen őrizték, ám ekkor beütött a krach, a Balaton-partiak egalizáltak.

13. perc: Ilyés robogott el a jobb oldalon, lapos beadásába Czékus beleért, a labda a kapus hasa alatt a kapu közepében kötött ki, 1–0.
18. perc: Jobb oldali szöglet után a 16-oson belül jól helyezkedő Varjas 10 méterről a léc alá fejelt, 1–1.
41. perc: Egy védőről kipattanó labdát Ilyés kapcsolt le, majd 16 méterre a kaputól jobbal alányesett a labdának, ami a kapus fölött a jobb alsó sarokba hullott, 2–1.
91. perc: A csereként pályára lépő Dénes fejese talált utat a csabai kapuba, 2–2.

NB II-es labdarúgó-mérkőzés

Békéscsaba 1912 Előre–BFC Siófok 2–2 (2–1)
Békéscsaba, 1350 néző
Vezette: Rúsz Márton (ifj. Varga Gábor, Szilágyi Norbert).
Gólszerző: Czékus (13.), Ilyés (41.), ill. Varjas (18.), Dénes (91.).
Sárga lap: Futó (45+1.), Mikló (90.), ill. Varga B. (25.), Volter (45+1.).

Békéscsaba: Krnács – Puskás (Hodonicki, 86.), Albert, Bora, Mikló – Hamed (Máris, 69.), Fazekas, Kitl, Futó – Czékus, Ilyés (Kóródi, 82.). Vezetőedző: Pásztor József.

Siófok: Winter – Vágó, Horváth M., Debreceni – Volter (Major, 62.), Varjas, Szakály A., Polényi, Varga B. – Hegedűs (Girsik, 62.), Farkas B. (Dénes, 62.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.