Közösségi oldalak

Belföld

Apa és fia is “vasazott” – elítélte őket a bíróság

Éveken keresztül jelentős mennyiségű fémhulladékot, köztük akkumulátorokat vett át és értékesített egy apa-fia páros anélkül, hogy erre hatósági engedéllyel rendelkezett volna. A fémhulladékok eladásával megsértették a hulladékgazdálkodás rendjét, elítélte őket a bíróság.

Veszélyes és különösen jelentős mennyiségű hulladékra folytatólagosan elkövetett hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt 1 év időtartamú 2 évi próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Békéscsabai Járásbíróság egy 30 éves büntetlen előéletű békéscsabai férfit, és szintén büntetlen előéletű, 50 éves, helyi édesapját. A páros az évek folyamán jelentős mennyiségű fémhulladékot, köztük akkumulátorokat vett át és értékesített anélkül, hogy erre hatósági engedéllyel rendelkezett volna.

Több mint 28 ezer kiló fémhulladékot adtak el

A Békés Megyei Főügyészség-en elmondták, a két férfi 2017 márciusától 2022 februárjáig a lakosságtól jelentős mennyiségű fémhulladékot, ezen belül veszélyes hulladéknak minősülő akkumulátort vett át, amit az állandó békéscsabai lakcímükön található ingatlan udvarán, és a annak garázsában tárolt. A férfiak a hulladékot rendszeresen elszállították, fémkereskedőknél értékesítették. A fiatalabbik összesen több mint 28 ezer kilogrammot – közte megközelítőleg 220 darab, 2.600 kilogramm súlyú akkumulátort – adott el, míg édesapja ugyanebben az időszakban összesen több mint 86 ezer kilónyi  hulladékot vett át és értékesített. Utóbbiban megközelítőleg 2.800 kilogramm volt a veszélyes hulladéknak minősülő akkumulátor – tájékoztatta portálunkat Dr. B. Nagy Barbara főügyészségi ügyész, sajtószóvivő.

Bevezető képünk illusztráció!

Egy év múlva kezdődik Szegeden a kajak-kenu világbajnokság

Egy év múlva a megnyitóval Szegeden kezdetét veszi a 2027-es kajak-kenu világbajnokság, amit ötödször rendeznek meg a Maty-éren. Schmidt Gábor,

A Liverpool elveszítette a Monaco elleni hazai felkészülési mérkőzését

A Szoboszlai Dominikkal a kezdőcsapatban felálló, Kerkez Milost pedig csereként foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen házigazdaként 3-2-re kikapott a Monacótól

A Debrecen nyerte a keleti rangadót

Debrecen hazai pályán Dzsudzsák Balázs góljával 1-0-ra legyőzte a Nyíregyházát a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának vasárnapi keleti rangadóján.

Kiütések és gólparádé a harmadik fordulóban – NB III-as eredmények

Teljes fordulót rendeztek a hétvégén az NB III. mind a négy csoportjában, ahol ezúttal is akadtak gólgazdag mérkőzések és meglepetést

 

YouTube csatorna

Archívum