Közösségi oldalak

Hírek

Első munkanap főkapitányi köszöntővel

Ünnepélyes fogadtatásban volt része annak a három fiatal rendőrtisztnek, akik Békés megyében kezdték meg a rendőri szolgálatukat.

Három fiatal, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen most végzett rendőrtiszt kezdte meg a szolgálatát 2023. június 1-jén a Békés Megyei Rendőr-főkapitányságon. Az első munkanapjukon, július 3-án Vörös Ferenc r. ezredes, megyei rendőrfőkapitány fogadta őket. Tapasztalatai, élményei alapján beszélt új kollégáinak a szakmai pályafutásáról, a rendőrséghez való kötődéséről, a hivatása iránti elköteleződéséről. Az ünnepélyes, de közvetlen hangvételű beszélgetésen arra kérte őket, hogy odaadással, lelkiismeretesen, becsületesen és tisztességesen teljesítsék kötelezettségeiket.

 

Támogatásáról biztosította őket és hangsúlyozta, hogy igyekeznek segíteni a beilleszkedésüket. Ketten, Kanál Laura r. hadnagy és Tarapcsák Krisztián r. hadnagy a Békéscsabai Rendőrkapitányságon, bűnügyi szakterületen szolgálnak, míg harmadik társuk, Korim Bence r. hadnagy a Szarvasi Rendőrkapitányságon a közrendvédelmi szakterületen dolgozó rendőrök csapatát erősíti. Kanál Laura és Korim Bence tiszthelyettesként képezték tovább magukat, jelentkeztek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karára, így ők már rendelkeznek rendőrszakmai tapasztalattal. Mindhárman köszönettel fogadták azt az emléklapot, amelyen a megyei rendőrfőkapitány útravalóul szánt gondolatait összegezte számukra, és amelyet egy Szent György emlékplakettel együtt vehettek át – tájékoztatta portálunkat a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság.

Fernando Alonso: továbbra is hiszek az Aston Martin projektjében

Az Osztrák Nagydíj csütörtöki sajtónapján ismét a jövőjével kapcsolatos kérdések kerültek a középpontba Fernando Alonso körül. A kétszeres világbajnok határozottan

Az ETO az újonchoz, a Fradi Paksra látogat az OTP Bank Liga első fordulójában

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 2026–2027-es idényének sorsolását. A 33 fordulóból álló szezon a július

A Ferencváros bejelentette Nathan Zohoré szerződtetését

Nathan Zohoré már az első nyilatkozatában trófeákról és gólokról beszélt. Fiatal francia védőt igazolt a Ferencváros, a 25 éves Nathan

Szegeden rendezik az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot

Szegeden, a Maty-éri olimpiai központban rendezik augusztusban az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot, amelynek eredetileg Sukoró volt a tervezett helyszíne, de a

YouTube csatorna

Archívum