Közösségi oldalak

Kultúra

Ritka vendégek: északi vándorsólymok Dévaványán

A vándorsólymok északi elterjedésű, különleges példányai bukkantak fel a napokban a Körös-Maros Nemzeti Park Dévaványai-Ecsegi puszták részterületén.

Ezek a vándorsólymok (Falco peregrinus calidus) Oroszországban, a Léna folyó vidékén költenek. Magyarországon csak átvonulnak az őszi és a tavaszi időszakban. Általában a kontinens déli csücskein (például Szicíliában) töltik a telet, de akár Afrikáig is elmennek. Amikor a tél enyhül, visszatérnek északra, követve a vándormadarak csapatait, amelyek táplálék bázisukat képezik.

A Körös-Maros Nemzeti Park Dévaványai-Ecsegi puszták részterületén most sokfelé pihennek meg az észak felé húzó récék, partimadarak. Az utóbbi napokban 2-3 fiatal vándorsólyom is felbukkant ezen élőhelyek környékén. A táplálkozó, pihenő madárcsapatokból próbálnak maguknak élelmet szerezni.

Érdekesség, hogy az idősebb vándorsólymok gyakran a városokba is bejárnak, ahol parlagi galambokra vadásznak. Békéscsabán a református templom tetején, illetve Orosházán, a víztoronyban is megfigyeltünk korábban vándorsólymokat.

Forrás: kmnp.hu

A felcsútiak a hosszabbításban vitték el a három pontot az MTK otthonából

Az MTK Budapest kétgólos hátrányból ugyan egyenlített, de Lamin Colley hosszabbítás végén lőtt találatával 3-2-re kikapott a vendég Puskás Akadémiától

Háromgólos hátránnyal utazik Dániába a Debrecen

Hiába kezdett jól a magyar bajnokság előző idényének negyedik helyezettje, húsz perc után átvette az irányítást az esélyesebb Köbenhavn, amely

Egy öngóllal hátrányba került Lettországban a Győr

A magyar bajnok ETO FC egy öngóllal 1-0-ra kikapott csütörtökön a lett FC Riga vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik

Egygólos előnnyel utazhat Lengyelországba a Ferencváros

A Ferencváros hazai pályán 1-0-ra legyőzte a lengyel Górnik Zabrzét a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójában, így előnnyel utazhat a

YouTube csatorna

Archívum