Közösségi oldalak

Sport

Kikapott a bronzmeccsen a BRSE

Az elmúlt kiírás győztese, a Swietelsky-Békéscsaba negyedikként zárt a női röplabda Közép-európai Liga maribori négyes döntőjében, miután a vasárnapi bronzmérkőzésen négy játszmában alulmaradt a Branik Mariborral szemben.

 

Az összecsapás első három pontját a szakmai stáb döntése alapján több kulcsjátékosát nélkülöző békéscsabai alakulat szerezte, ezt követően viszont sorozatban 14 pontot a szlovén rivális szerzett, amely tetemes előnye birtokában kényelmesen nyerte az első játszmát. A folytatás szorosabban alakult, a végjátékig két pontnál jobban egyik fél sem tudott ellépni, 21-21 után azonban koncentráltabb volt a Maribor, ezzel egy nyert szettre került a bronzéremtől. Hogy ez ne a következő legyen, arról gondoskodott a Békéscsaba, amely szépíteni tudott. A negyedik játszma ismét a házigazda elképzelése szerint alakult, amely 11-9 után öt pontot szerzett sorozatban, innen pedig már nem volt visszaút a magyar csapat számára.

Eredmény, a 3. helyért:

Nova KBM Branik Maribor – Swietelsky-Békéscsaba 3-1 (14, 23, -20, 16)
A legjobb pontszerzők: Mlakar 19, Milosic 15, Lekse 12, illetve Becic 15, Glemboczki 13, Kump 11

Ziga Kos: – Ez egy nehéz meccs volt, a Békéscsaba jól védekezett. Mindkét együttes fáradt volt, úgyhogy inkább a mentális, mintsem a fizikális tényezők döntöttek.

Tóth Gábor: – Nagy kár a második szettért, ott a végjátékban lehettünk volna egy kicsit bátrabbak és döntő szettre kényszeríthettük volna a házigazdát, ahol bármi lehetett volna, így sajnos maradt a negyedik hely.

Messi és Ronaldo először játszana együtt egy csapatban

A három éve visszavonuló Carlos Tévez nagyszabású búcsúmérkőzést szervez Buenos Airesben. Carlos Tévez, korábbi 76-szoros

Tímár Krisztián a Fehérvár FC vezetőedzője

Pető Tamás kedden távozott az OTP Bank Ligában nyolcadik helyen álló Fehérvár FC labdarúgócsapatának vezetőedzői

Pető Tamás távozik a Fehérvár FC-től

Kedden az OTP Bank Liga tabellájának 8. helyén álló Fehérvár kedden hivatalos honlapján bejelentette, hogy

Szabó István győzelemmel mutatkozott be a Nyíregyháza kispadján

A Nyíregyháza új vezetőedzője, Szabó István első mérkőzésén hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Fehérvárt a

YouTube csatorna

Kövess minket Facebookon!