Hosszú idő után nyert a Békéscsaba az NB II-ben

Fotó: nso.hu

Zsinórban 5 elveszített, és 9 nyeretlenül megvívott bajnoki után, szombaton ismét győztesen hagyhatták el a játékteret a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata játékosai. Brlázs Gábor alakulata a hozzá hasonlóan rossz szériában lévő Nyíregyházát múlta felül hétgólos, közönségszórakoztató találkozón. Sikerével a lila-fehér gárda elkerült a kieső helyekről a tabellán.

5. perc: Novák Csanád előreívelése után Pekár László a jobb oldalról kapásból bombázott a rövid sarokba, 0–1.
7. perc: Zvara távoli lövését Fejér hárította, de a kipattanóra Yasin Hamed érkezett, aki a kapuba passzolt, 1–1.
19. perc: Horváth Péter passzolt Szalai Dánielhez, aki két csel után 18 méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtt, 2–1.
47. perc: A Nyíregyháza végezhetett el szabadrúgást, majd a kifejelt labda után indult a gyors csabai kontra, melynek végén Yasin Hamed átemelte a labdát Fejér fölött, 3–1.
65. perc: Kovács Ádám első labdaérintése után megindult a jobb oldalon, majd jó csel után külsővel a hosszú sarokba lőtt, 3–2.
68. perc: Horváth Péter végezhetett el jobbról az alapvonal mellől szabadrúgást, és mindenkit meglepve nem beívelt, hanem a léc alá bombázott, 4–2.
74. perc: Deutsch Bence megkapta második sárga lapját is, kiállította a játékvezető.
81. perc: Albert buktatta Novák Csanádot az ötösnél, a játékvezető büntetőt adott, amit a sértett a jobb alsó sarokba lőtt, 4–3.

NB II-es labdarúgó-mérkőzés

Békéscsaba 1912 Előre–Nyíregyháza Spartacus FC 4–3 (2–1)
Békéscsaba, 860 néző
Vezette: Sipos Tamás (Bede Tamás, Bertalan Dávid).
Gólszerző: Hamed (7., 47.), Szalai D. (19.), Horváth P. (68.), ill. Pekár (5.), Kovács Á. (65.), Novák (81. – 11-esből).
Sárga lap: Lukács (31.), Máris (90.), ill. Baki (25.), Farkas B. (37.), Deutsch (71.), Csősz (86.).
Piros lap: Deutsch (74.).

Békéscsaba: Bukrán – Albert (Fazekas, 89.), Bora, Farkas M. – Szalai D., Zvara, Horváth P., Mikló (Hodonicki, 89.) – Czékus (Talpalló, 89.), Lukács R. (Máris, 65.), Hamed (Váradi, 77.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor.

Nyíregyháza: Fejér – Farkas B. (Pataki, 52.), Baki, Gengeliczki, Jánvári (Deutsch, 62.) – Márkus (Csősz, 77.), Sigér Á., Pantovics, Gresó (Szokol, 52.) – Novák Cs., Pekár (Kovács Á., 62.). Vezetőedző: Huszák Géza.