A BRSE jutott elsőként döntőbe

A legutóbb ezüstérmes Békéscsaba hazai pályán 3-1-re nyert a tavaly bronzérmes Nyíregyháza ellen, így bejutott a női röplabda Magyar Kupa döntőjébe.

A párharc múlt pénteki első mérkőzésén a Békéscsaba nagy csatában, 3-1-re nyert Nyíregyházán még úgy is, hogy Tóth Gábor vezetőedző együttese a harmadik szett elején sérülés miatt elveszített kezdőfeladóját, a török Cansu Aydinogullarit. Mindez azt jelentette, hogy a döntőbe jutáshoz a Fatumnak 3-0-s vagy 3-1-es sikerre, illetve az ebben az esetben következő aranyjátszma megnyerésére is szüksége volt.

A visszavágó első szettjében sokáig a Nyíregyháza vezetett, de a hazaiak a hajrában fordítottak, és előnybe kerültek. A második etap már egyoldalúbb küzdelmet hozott, a BRSE 13-13 után sorozatban négy labdamenetet nyert meg, amivel eldöntötte a játékrészt, egyúttal biztosította helyét a fináléban.

A döntős szereplés tudatában Tóth Gábor gyakorlatilag sort cserélt, de hiába kezdett ezúttal is jól a Nyíregyháza, a Békéscsaba 8-10 után 15-12-re elhúzott, s úgy tűnt, a lehető legrövidebb idő alatt lezárja a mérkőzést. A nyírségiek azonban nem adták fel, 19-18-as hazai előnyről fordítottak és szépítettek. A negyedik szettben aztán már szinte végig a BRSE vezetett, amely 117 perces csata után ünnepelhette a döntőbe jutást. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégek szerb légiósa, Ivana Jeremic volt 18 ponttal.

A viharsarkiak ellenfele a címvédő Vasas lesz, amely az idegenben aratott 3-0-s sikerét követően hazai pályán megnyerte az első két játszmát a Kaposvár ellen, ezzel a találkozó végeredményétől függetlenül már biztosan finalista.
Az éremcsatákat március 9-én az Érd Arénában rendezik: a bronzmérkőzés 16.15-kor, a döntő 19.15-kor kezdődik.

Női Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó

Swietelsky-Békéscsaba – Fatum-Nyíregyháza 3-1 (22, 20, -22, 24)
Békéscsaba, 900 néző
Vezette: Dr. Árpás Krisztina, Tillmann.

Békéscsaba: Paszkova-Kaneva 11, Pintér A. 2, Stepanenko 7, Strumilo 8, Bodnár 12, Kotormán 1. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Glemboczki 14, Szatmári 1, Becic 8, Gergácz 3, Kump 3. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Nyíregyháza: Galvao 2, Jeremics 18, Földi 3, Kocics 15, Szabó L. 10, Carabali 14. Csere: Tóth F. (liberó), Salinas 6, Farkas G., Rufin-Martínez. Vezetőedző: Adrian Chylinski.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 6:4, 8:9, 11:9, 11:14, 16:17, 19:18, 23:21. 2. szett: 4:2, 5:6, 12:9, 13:13, 18:13, 24:18. 3. szett: 4:7, 7:7, 11:10, 15:12, 17:18, 19:23. 4. szett: 4:1, 9:5, 11:11, 15:12, 19:14, 19:17, 21:22, 23:22.

Tóth Gábor: – A tét nagy volt, előnyből vártuk a találkozót, ami néha teherként jelentkezik, de nagyon jól vettük az akadályokat. Az első szettben voltak apróbb problémák, de ezt korrigáltuk és a második szettet is magabiztosan nyertük, majd tudtunk a fiataloknak játéklehetőséget adni. Ők is remekül teljesítettek, hiszen a végén megnyertük a találkozót.

Adrian Chylinski: – Sokat próbáltunk változtatni, de a csabaiak mindig megtalálták a gyenge pontokat a védekezésünkben és ki is használták. Próbáltuk a maximumot nyújtani, de több játékosnál is kiütközött a tapasztalatlanság és ezekből sok hiba született. Ürességet érzek, mert mindent megtettem és nem tudom, mi többet nyújthatnék.