Hírek

1-1-es döntetlent játszott a magyar labdarúgó-válogatott Anglia ellen

Szalai Attila (j) és az angol Raheem Sterling a labdarúgó világbajnoki selejtezõk 8. fordulójában játszott Anglia – Magyarország mérkõzésen a londoni Wembley Stadionban 2021. október 12-én. MTI fotó: Kovács Tamás

A magyar labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott kedden az Eb-ezüstérmes angol csapat vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat nyolcadik fordulójában, de bravúrja ellenére negyedik maradt a csoportjában.

A Wembley Stadionban rendezett mérkőzésen Marco Rossi szövetségi kapitány együttese Sallai Roland büntetőjével a 24. percben került előnybe, a házigazdák pedig a 37. percben egy pontrúgást követően John Stones révén egyenlítettek. A nemzeti együttes az Évszázad mérkőzése, azaz a 68 évvel ezelőtti legendás, 6-3-as diadal óta először nem kapott ki Angliában. Azóta nyolcszor vereséggel tért haza a szigetországból. A magyar válogatott november 12-én San Marinót fogadja, majd három nappal később Lengyelországban zárja a kvalifikációs sorozatot.

I. félidő:

24. perc: egy magasra felpattanó labdát Nego fejjel vitt volna el Shaw elől, az Európa-bajnoki döntőben gólt szerző balhátvéd azonban úgy szabadított fel, hogy közben eltalálta a magyar játékos fejét. A spanyol játékvezető büntetőt ítélt – a VAR jóváhagyta a döntést -, Sallai pedig a másik irányba induló Pickford mellett a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).
37. perc: Foden végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, élesen középre lőtt labdáját megcsúsztatták, Stones pedig közvetlenül a kapu torkából a hálóba helyezett (1-1).