Közösségi oldalak

Hírek

A férjére és a kutyájára gyujtotta rá a sátrat az elvetemült nő

A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség másodfokú ügyészségként eljárva a büntetés helybenhagyását indítványozza annak a szegedi asszonynak az ügyében, aki a lefekvéshez készülődő férjére rágyújtotta a sátrukat.

Elsőfokon a Szegedi Törvényszék járt el az ügyben a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség vádirata alapján. A nő és a férje Szegeden hajléktalanként élt, rendszeresen veszekedtek és a nő többször életveszélyesen megfenyegette a férfit. 2023. tavaszán a férfi a sátrukban lefekvéshez készülődött a kutyájával, amikor az asszony kiment a sátorból és azt a nála lévő öngyújtóval meggyújtotta azért, hogy a férje és a kutyájuk bent égjen. A még ébren lévő férfi felfigyelt a keletkezett tűzre, magához vette a kutyáját, kirúgta a sátor ajtaját, kimenekült és értesítette a tűzoltóságot. A férfi és a kutyája nem sérült meg a tűz következtében.

Az elsőfokú bíróság a bűncselekmény elkövetését tagadó asszonyt emberölés kísérlete és állatkínzás kísérlete miatt 5 év 2 hónap szabadságvesztésre és 6 év közügyektől eltiltásra ítélte azzal, hogy feltételes szabadságra nem bocsátható. Az elsőfokú ítélet nem jogerős, az ellen az elkövető védője eltérő minősítés miatt és a kiszabott büntetés enyhítése érdekében jelentett be fellebbezést. A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint az elsőfokú ítélet megalapozott, az asszony által elkövetett bűncselekmények minősítése is törvényes, a kiszabott büntetés pedig arányos, ezért az elsőfokú ítélet helybenhagyását indítványozta.

Az ügy másodfokon a Szegedi Ítélőtáblán folytatódik – tájékoztatta portálunkat Dr. Lajkó Szilvia helyettes sajtószóvivő.

Győzött a Real Madrid a triplázó Kylian Mbappé vezérletével

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában a Real Madrid a triplázó Kylian Mbappé

A Liverpool hozta a kötelezőt a Premier League-ban

Szoboszlai Dominik góljának is köszönhetően a Liverpool 4–1-re legyőzte hazai pályán a kiesőzónában tartózkodó Ipswich

A Ferencváros kétgólos vereséget szenvedett Frankfurtban

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros 2-0-s vereséget szenvedett csütörtök este az Eintracht Frankfurt vendégeként a

23 éves szerb szélsővel erősített a Fradi

A Ferencvárosban folytatja pályafutását a balszélsőként bevethető Alekszandar Csirkovics. Tovább folytatja a játékoskerete megerősítését a

YouTube csatorna

Kövess minket Facebookon!