Közösségi oldalak

Belföld

Videón ahogy fék helyett a gázra lép egy autós Békéscsabán

Áthajtott a jelzőlámpa tilos jelzésén egy autós néhány nappal ezelőtt Békéscsabán. A rendőrautó fedélzeti kamerájának felvételén jól látszik, hogy sofőr nem ment gyorsan, a sárga jelzésnél biztonságosan meg tudott volna állni, ennek ellenére inkább gyorsított és átment a piroson.

A KRESZ úgy rendelkezik, hogy „a kör alakú, valamint a nyilat vagy kerékpárt mutató folyamatos sárga fény a forgalom irányának megváltozását jelzi: az útkereszteződésnél (…) meg kell állni. Ha azonban biztonságosan megállni már nem lehet, az útkereszteződésen mielőbb át kell haladni.”

Jól látszik, hogy az autós meg tudott volna állni, hiszen a mögötte haladó megfelelő követési távolságot tartott. Az ilyen és ehhez hasonló „még átérek, még elférek, majd a másik megáll, úgysem lesz semmi baj” döntések vezetnek sok esetben balesethez. Ezért kérjük, hogy ne csinálják.

És még valami. A képen látható autó ki volt vonva a forgalomból, a tulajdonosa így közlekedett vele. Közigazgatási és szabálysértési bírságot is kapott.

Egyre nagyobb gödörben a Békéscsaba – NB II-es eredmények

A listavezető Kisvárda és a szintén a feljutásért harcoló Vasas is győzött a labdarúgó NB

Tizenegy gólt vágott a Tiszakécske – NB III-as eredmények

Teljes fordulót játszottak az NB III mind a négy csoportjában a hétvégén. Az Észak-Keleti csoportban

Bajnok a Liverpool – Szoboszlai Dominik két gólpasszal járult hozzá az ünnephez

Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5-1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó

Egy pontot szerzett Zalaegerszegen a sereghajtó Kecskemét

A sereghajtó Kecskemét gól nélküli döntetlent játszott a Zalaegerszeg otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga

YouTube csatorna

Kövess minket Facebookon!