Közösségi oldalak

Belföld

Továbbra sincs kegyelem az életünket veszélyeztető piás sofőröknek Békés megyében!

Békés megyében a rendőrök, közel 2500 ittasság ellenőrzést végeztek a 22. héten.

Az ittas járművezetés jelentős baleseti kockázat, ezért a rendőrök folyamatosan igyekeznek kiszűrni a forgalomból azokat, akik alkoholfogyasztás után ülnek volán mögé. Békés megyében az év 22. hetében, 2022. május 30. és június 5. között közel 2500 járművezetőt szondáztattak meg, közülük 15-nél merült fel a gyanúja annak, hogy ittasan vezettek. Ráadásul 9-en gépi meghajtású járművel indultak el úgy, hogy előtte szeszes italt ittak.

Volt, akit tábla, illetve fa kényszerített megállásra. Ez a baleset Vésztőn történt 2022. június 4-én 0 óra 30 perc körül. A személygépkocsiban ketten ültek, a vezető és az utas sem sérült meg. Mindketten kiszálltak a kocsiból, levették róla a rendszámot és elmentek a helyszínről. A rendőrök 10 perc alatt megtalálták őket és az autó vezetőjét előállították. A 19 éves fiatalembernek nincs vezetői engedélye és a gyanú szerint ittasan vezetett, így szabálysértési és büntetőeljárás is indult ellene. Mezőkovácsházán egy kerékpáros szenvedett ittasan balesetet. Egy kereszteződésben nem adott neki elsőbbséget egy autós, így összeütköztek és a férfi könnyebben megsérült.

A rendőrség kéri a járművezetőket, hogy ittasan ne induljanak el, ne vezessenek! Az alkoholos befolyásoltság növeli a baleseti kockázatot, hiszen az ittas ember másként érzékeli a körülötte lévő és történő dolgokat. Akár még vétlenül is szenvedhet olyan balesetet, amit józanul, ha időben látja, hogy más szabálytalankodik, és megfelelően reagál, el tudott volna kerülni. Közlekedjenek szabályosan, figyelmesen, vigyázzanak magukra, utasaikra és közlekedő partnereikre is!

Fernando Alonso: továbbra is hiszek az Aston Martin projektjében

Az Osztrák Nagydíj csütörtöki sajtónapján ismét a jövőjével kapcsolatos kérdések kerültek a középpontba Fernando Alonso körül. A kétszeres világbajnok határozottan

Az ETO az újonchoz, a Fradi Paksra látogat az OTP Bank Liga első fordulójában

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 2026–2027-es idényének sorsolását. A 33 fordulóból álló szezon a július

A Ferencváros bejelentette Nathan Zohoré szerződtetését

Nathan Zohoré már az első nyilatkozatában trófeákról és gólokról beszélt. Fiatal francia védőt igazolt a Ferencváros, a 25 éves Nathan

Szegeden rendezik az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot

Szegeden, a Maty-éri olimpiai központban rendezik augusztusban az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot, amelynek eredetileg Sukoró volt a tervezett helyszíne, de a

 

YouTube csatorna

Archívum