Közösségi oldalak

Belföld

Pónilovat lopott egy 65 éves és egy 28 éves örménykúti férfi

Kisebb értékre elkövetett lopás vétsége miatt emelt vádat a Szarvasi Járási Ügyészség és vádiratában próbára bocsátás intézkedés alkalmazására tett indítványt egy 65 éves és egy 28 éves büntetlen előéletű örménykúti férfi ellen, akik egy elszökött pónit fogtak be azért, hogy eladják azt.

A Dzsoki nevű, fekete színű, kb. 25 éves, fehér foltos csődör póniló, amely egy szarvasi nyugdíjas nő tulajdonát képezi, 2016. évtől kezdődően az örménykúti tájházban volt elhelyezve. A póniló 2025. július 02-án a kapun keresztül megszökött a helyi települési önkormányzat által működtetett tájház udvaráról, majd Örménykút bel- és külterületén kóborolt. A fiatalabbik terhelt 2025. július 03-án a délelőtti órákban észlelte a kóborló pónilovat, és telefonon felhívta a másik férfit, aki rövid időn belül a helyszínre, a település Gyomaendrőd felé eső külterületi részéhez ment.

A terheltek egy vontatókötél segítségével befogták a pónilovat, majd elhatározták, hogy a jogtalan eltulajdonítás céljából elvett állatot értékesítik, az így szerzett pénzösszeget pedig elosztják maguk között. Az egyikőjük lakóhelyére vezették a befogott pónilovat, majd bekötötték az udvar hátsó részén lévő istállóba. A nyomozó hatóság 2025. július 06-án itt foglalta le az állatot, majd a sértetti képviselőjének kiadta, így a két terhelt cselekményével okozott 100.000.-Ft összegű kár teljes mértékben megtérült.

 

Az ETO az újonchoz, a Fradi Paksra látogat az OTP Bank Liga első fordulójában

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 2026–2027-es idényének sorsolását. A 33 fordulóból álló szezon a július

A Ferencváros bejelentette Nathan Zohoré szerződtetését

Nathan Zohoré már az első nyilatkozatában trófeákról és gólokról beszélt. Fiatal francia védőt igazolt a Ferencváros, a 25 éves Nathan

Szegeden rendezik az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot

Szegeden, a Maty-éri olimpiai központban rendezik augusztusban az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot, amelynek eredetileg Sukoró volt a tervezett helyszíne, de a

Pálinkás Gergő és Kovácsréti Márk is a Vasashoz igazolt

A másodosztály előző szezonjának gólkirálya, Pálinkás Gergő az élvonalba frissen feljutott Vasas labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását. Az angyalföldi klub honlapjának

YouTube csatorna

Archívum