Belföld

Bács-Kiskun és Békés megye versenghet a továbbjutásért

Munkában Szabó Ákos a pestiek elleni mérkőzésen. Fotó: Kiss Zoltán

Az első nap után 4 ponttal és kapott gól nélkül áll a viharsarki amatőr labdarúgó-válogatott, az öt megye részvételével Gyulán zajló területi tornán, így a vasárnapi folytatásra megmaradt az esélye a továbbjutás kiharcolására. A csoport győztese jövő hétvégén a párhuzamosan rendezett másik három helyszín legjobbjaival mérheti össze a tudását Cegléden.

A torna első mérkőzésén a címvédő Pest megyei válogatott várt a viharsarkiakra. A Grosics Akadémia műfüves pályáján kellemes tavaszias idő fogadta a két csapatot, amely viharos erejű széllel társult. Mindez az első félidőben az ellenfelet támogatta, amely valamivel többet birtokolta a labdát, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani. Mint ahogy a békési gárda előtt sem igazán adódtak lehetőségek. A térfélcserét követően fokozták a nyomást a pestiek, amin a friss emberek bevetése sem tudott enyhíteni. A találkozó utolsó negyedében Salka kapusnak két hatalmas védést is be kellett mutatnia az eredmény megtartásához, a gól nélküli premiernek a mieink örülhettek jobban.

Pest–Békés 0–0
Gyula, 60 néző. Vezette: Polyák Attila Péter (Bálint Dániel, Kis Máté).
Pest: Németh M. – Nagy B., Tóth Cs., Vitányi (Faragó), Tóth H. (Barabás), Halmos (Rónaszéki), Balogh Cs., Lukács, Sármán, Balogh B. (Abért), Laczkó (Borsos). Szövetségi edző: Győri Zoltán.
Békés: Salka – Polonszki, Szabó Ákos, Papp Márton, Papp Máté, Barna (Burai), Pusztai O. (Zima), Darida (Sebők), Simon R. (Márk), Miszlai, Isaszegi M. (Csák). Szövetségi edző: Buza Barnabás, Sajben Gábor.

A Szolnok elleni második mérkőzés első negyede a csapatunk elképzelései szerint alakult. Támadó felfogásban létek pályára a fiúk és szűk negyedóra után vezető gólt is megszerezték Isaszegi Máté révén. A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék, az ellenfél is bátrabban kijött a térfeléről, így azután Lévai kapus sem unatkozott már. Szünet után maradt a változatos játék, a szolnokiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében. A mieink ekkor már az eredmény óvását tartották elsődlegesnek, ezzel együtt egy kontraakció során a kapusra egyedül labdát vezető Darida korábban is lezárhatta volna a meccs érdemi részét, amennyiben pontosabban céloz.

Békés–Jász-Nagykun-Szolnok 1–0 (1–0)
Vezette: Bálint Dániel (Dévényi Balázs, Mákos Márk Dávid).
Békés: Lévai – Palik (Márk), Polonszki, Szabó Ákos, Papp Máté, Csák, Zima (Darida), Furár (Fehér), Burai, Hanea, Isaszegi M. (Miszlai). Szövetségi edző: Buza Barnabás, Sajben Gábor.
Jász-Nagykun-Szolnok: Kovács T. (Kiss Z.) – Borgulya, Kóródi (Bába), Bódai, Fajkó (Sali), Ladányi, Lakatos, Nagy G., Sipos, Kálmán (Háda), Veréb (Keő). Szövetségi edző: Horváth Csaba.
Gólszerző: Isaszegi M. (13.).
További eredmények: Bács-Kiskun–Csongrád-Csanád 1–0 (1–0), Csongrád-Csanád–Pest 2–0 (2–0), Jász-Nagykun-Szolnok–Bács-Kiskun 0–2 (0–1).
Az állás: 1. Bács-Kiskun 6 pont, 2. Békés 4, 3. Csongrád-Csanád 3, 4. Pest 1, 5. Jász-Nagykun-Szolnok 0.

A vasárnapi program. 10.00: Békés–Csongrád-Csanád (Grosics), 11.15: Pest–Bács-Kiskun (Termál), 12.30: Csongrád-Csanád–Jász-Nagykun-Szolnok (Grosics), 13.45: Bács-Kiskun–Békés (Termál), 15.00: Jász-Nagykun-Szolnok–Pest (Grosics).