Közösségi oldalak

Belföld

Apa és fia is “vasazott” – elítélte őket a bíróság

Éveken keresztül jelentős mennyiségű fémhulladékot, köztük akkumulátorokat vett át és értékesített egy apa-fia páros anélkül, hogy erre hatósági engedéllyel rendelkezett volna. A fémhulladékok eladásával megsértették a hulladékgazdálkodás rendjét, elítélte őket a bíróság.

Veszélyes és különösen jelentős mennyiségű hulladékra folytatólagosan elkövetett hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt 1 év időtartamú 2 évi próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Békéscsabai Járásbíróság egy 30 éves büntetlen előéletű békéscsabai férfit, és szintén büntetlen előéletű, 50 éves, helyi édesapját. A páros az évek folyamán jelentős mennyiségű fémhulladékot, köztük akkumulátorokat vett át és értékesített anélkül, hogy erre hatósági engedéllyel rendelkezett volna.

Több mint 28 ezer kiló fémhulladékot adtak el

A Békés Megyei Főügyészség-en elmondták, a két férfi 2017 márciusától 2022 februárjáig a lakosságtól jelentős mennyiségű fémhulladékot, ezen belül veszélyes hulladéknak minősülő akkumulátort vett át, amit az állandó békéscsabai lakcímükön található ingatlan udvarán, és a annak garázsában tárolt. A férfiak a hulladékot rendszeresen elszállították, fémkereskedőknél értékesítették. A fiatalabbik összesen több mint 28 ezer kilogrammot – közte megközelítőleg 220 darab, 2.600 kilogramm súlyú akkumulátort – adott el, míg édesapja ugyanebben az időszakban összesen több mint 86 ezer kilónyi  hulladékot vett át és értékesített. Utóbbiban megközelítőleg 2.800 kilogramm volt a veszélyes hulladéknak minősülő akkumulátor – tájékoztatta portálunkat Dr. B. Nagy Barbara főügyészségi ügyész, sajtószóvivő.

Bevezető képünk illusztráció!

Fernando Alonso: továbbra is hiszek az Aston Martin projektjében

Az Osztrák Nagydíj csütörtöki sajtónapján ismét a jövőjével kapcsolatos kérdések kerültek a középpontba Fernando Alonso körül. A kétszeres világbajnok határozottan

Az ETO az újonchoz, a Fradi Paksra látogat az OTP Bank Liga első fordulójában

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 2026–2027-es idényének sorsolását. A 33 fordulóból álló szezon a július

A Ferencváros bejelentette Nathan Zohoré szerződtetését

Nathan Zohoré már az első nyilatkozatában trófeákról és gólokról beszélt. Fiatal francia védőt igazolt a Ferencváros, a 25 éves Nathan

Szegeden rendezik az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot

Szegeden, a Maty-éri olimpiai központban rendezik augusztusban az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot, amelynek eredetileg Sukoró volt a tervezett helyszíne, de a

 

YouTube csatorna

Archívum