Utólsó pillanatban mentett pontot a Békéscsaba Kaposváron

Fotó: Láng Róbert

Egy hét alatt száznyolcvan fokos fordulatot vett a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata. A lila-fehér alakulat az Ajka elleni csapnivaló hazai rajt után, vasárnap a szerethetőbb arcát mutatta be Kaposváron. A 23. forduló keretében lejátszott mérkőzést végig uralták Nagy Sándorék, és végül 10 emberrel küzdve, a hosszabbításban sikerült egyenlíteniük, noha a játék képe alapján mindhárom pontot kiérdemelték volna.

35. perc: Szarka startolt a jobb szélen egy előrebikázott labdára, Farkas szabálytalanul próbálta elválasztani a tizenhatos csücskénél, a játékvezető pedig az asszisztense jelzésére kissé jóindulatúan a büntetőpontra mutatott. A 11-est Balázs Zsolt ballal a jobb oldalba helyezte, 1–0.

64. perc: Király Patrik buktatta Baloghot, amiért megkapta a második sárga lapját.
93. perc: A felezővonal közeléből íveltek kapu elé egy szabadrúgást a csabaiak, a középre kotort labdába Paudits Patrik piszkált bele a kapu torkában, a labda pedig a bal sarokban kötött ki, 1–1.