Közösségi oldalak

Sport

Tizenhat csapat részvételével zajlott Gyulán, a B.M. Országos Kispályás Labdarúgó Bajnoksága

Tizenhat csapat részvételével zajlott a Belügyminisztérium Országos Kispályás Labdarúgó Bajnoksága Gyulán. A TEK csapata győzött, a legjobb mezőnyjátékos Baranya megyei, a gólkirály Borsod megyei, a legjobb kapusnak járó díjat a TEK játékosa kapta.

Rangos megmérettetésnek adott otthont 2025. október 15-én a Grosics Labdarúgó Akadémia Gyulán. A Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szervezésében megvalósult Belügyminisztérium Országos Kispályás Labdarúgó Bajnokságán tizenhat csapat rúgta a bőrt. A torna megnyitóján Békés megye rendőrfőkapitánya, Vörös Ferenc r. dandártábornok üdvözölte a sportolókat. Kiemelte, hogy minden résztvevő nyertese ennek a találkozónak, hiszen a csapatszellem, az egészséges életmód, a sportbarátságok mind nagyon fontos értékek, amelyek a szakmai munkában is kamatoznak. Örömét fejezte ki, hogy Gyula adhat otthont az országos megmérettetésnek és kiemelte, hogy szervezőként mindent igyekeztek megtenni azért, hogy a résztvevők a nap végén kellemes élményekkel térjenek haza.

A rendőr bajnokságon az első hét helyen végzett gárda, a katasztrófavédelem négy delegált csapata, valamint a büntetés-végrehajtási bajnokság első három helyen végzett focistái mellett a Terrorelhárítási Központ és az Országgyűlési Őrség csapata lépett pályára. A tízfős csapatok először csoportmeccseken mérkőztek meg, majd a helyosztók és kora délután a döntő következett.

A tornát a Terrorelhárítási Központ csapata nyerte. A második helyen a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, míg harmadik helyen a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság csapata végzett. Az első három helyzetteknek járó serleget, érmeket és okleveleket dr. Varga Péter r. dandártábornok, a Győr-Moson-Sopron megyei Rendőr-főkapitányság vezetője, a Magyar Rendészeti Sportszövetség ügyvezető elnöke és Vörös Ferenc r. dandártábornok, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője adták át. A tábornokok oklevéllel gratuláltak a mögöttük a negyedik, ötödik és hatodik helyen végzett csapatoknak, ők a Készenléti Rendőrség, Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság, és Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság sportolói.

Képgaléria – Fotó: police.hu

A legjobb mezőnyjátékos Koronics Márk (Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság) lett, ő Rostás Tibor r. alezredestől, a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ Rendészeti Sportcentrumának vezetőjétől vette át az oklevelet és a serleget. A legjobb kapusnak, Kiss Csabának (TEK) Kiss János, a Grosics Labdarúgó Akadémia vezetője gratulált. A torna gólkirálya Szívós Márk (Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság) lett, őt Szpisják Zsolt, a Magyar Labdarúgó Szövetség Békés Megyei Igazgatóságának Igazgatója köszöntötte. A legsportszerűbb csapatnak Békés megye rendőrfőkapitánya, Vörös Ferenc r. dandártábornok adott át különdíjat, ezt az elismerést a Készenléti Rendőrség csapata érdemelte ki.

A díjátadó után dr. Varga Péter r. dandártábornok, a Magyar Rendészeti Sportszövetség ügyvezető elnöke, aki végig figyelemmel követte a meccseket, méltatta a csapatok teljesítményét. Reményét fejezte ki, hogy a sportesemények olyan közösségi élményt adnak a résztvevőknek, amelyek során feltöltődhetnek és építhetik szakmai kapcsolataikat is. Emellett köszöntetet mondott a szervezőknek, a Grosics Akadémia vezetőségének, köztük Kiss János, szakmai vezetőnek valamint az akadémia dolgozóinak, hogy a verseny idejére biztosították a remek helyszínt.

Nikolics Nemanja a Videoton FC Fehérvár sportigazgatója

A csapat korábbi futballistáját, a 43-szoros válogatott Nikolics Nemanját nevezték ki a Videoton FC Fehérvár

Ismét Nikházi Márk a Budafok vezetőedzője

Ismét Nikházi Márk lett a labdarúgó Merkantil Bank Ligában sereghajtó Budafoki MTE vezetőedzője. A klub,

Szijjártó Péter lett a Budapest Honvéd elnöke

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter lett a Budapest Honvéd elnöke, a csapatnak pedig egy új

Mészöly Gézával szerződést bontott a Budafok

A labdarúgó Merkantil Bank Ligában sereghajtó Budafoki MTE közös megegyezéssel szerződést bontott Mészöly Géza vezetőedzővel.

YouTube csatorna