Közösségi oldalak

Sport

Sikeres küzdelmi gyakorló nap Eleken

Sikeres küzdelmi gyakorló nap Eleken

Az év vége felé gyakori, hogy a küzdősportolók emlékezetes eseménnyel zárják a verseny évadot. Az Eleki Küzdősport Egyesület első ízben rendezte meg Elek városában küzdeni gyakorló nap rendezvényét, amelyen 232 résztvevő vívott gyakorló küzdelmeket a sportcsarnokban.


Ahogyan ezt Simonka Rajmund Achilles egyesületi elnök megnyitójában kiemelte, a szervezőket is meglepte ez a nagy érdeklődés és ugyanezt tapasztalta Szelezsán György, Elek város polgármestere, aki köszöntötte a több klubból megjelent harcművészeket, s kilátásba helyezte, hogy a jövő év végén is szívesen vendégül látják az érdeklődőket. Nem csak Békés megyéből, hanem messzebb helyről is érkeztek gyakorlók, akik tatamis illetve ringes szabályrendszerekben vívták küzdelmeiket a Himnusz és az üdvözlő beszédek után.

ABCD

A „sparringoknak”, gyakorló küzdelmeknek nem véletlen nagy a népszerűsége Békés megyében, hiszen már több ilyen jellegű rendezvényt szerveztek és bonyolítottak le sikeresen, ahogyan ezt Shihan Gregor László VIII.DAN, a Békés Megyei Harcművész Szövetség elnöke jelezte, kiemelve az eddigi békési sparring a napok jelentőségét, amit Niedermayer Zsolt a Békés Megyei Kempo Egyesület vezetője szervezett és a lebonyolításában rendszeresen oroszlánrészt vállalt Hricsovinyi Károly, a békéscsabai JALTE-Energy Gim ringes csoportjának vezetője. A résztvevők – akiknek egy gyakorló ring, egy tatami küzdőtér és nagy küzdelmi tér állt rendelkezésére – 15- ször két percben küzdöttek meg egymással, váltva mindig a párokat. A helyiek edzője, a rendezvény ötletgazdája, Simonka István és csapata elégedetten zárhatta a napot, hiszen a 2024-es harcművész verseny évadot így jó hangulatban és sportbarátságban sikerült befejezni.

Gregor László

Magyar labdarúgó-válogatott – Csongvai és Vitális a keretben

Az egyformán újonc Csongvai Áron és Vitális Milán is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely

Szoboszlai Dominik gólöröméből derült ki, hogy apa lesz!

Betalált az angol labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában Szoboszlai Dominik. A Liverpool magyar válogatott játékosa meze alá

Döntetlennel ismét feljutó helyen a Kazincbarcika

A feljutásért küzdő Kazincbarcika hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel a labdarúgó NB II

Simán verte a Fehérvárt a Fradi

A Ferencváros hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Fehérvárt a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójának

YouTube csatorna

Kövess minket Facebookon!