Nagy a baj Békéscsabán! – Ismét vereséget szenvedett a Preisinger csapat!

Szerdán Szombathelyen, amolyan edzőbuktató mérkőzést játszott a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely rossz felfogásban és motiválatlanul teljesítve újabb vereséget szenvedett, így 4. forduló után egyetlen ponttal áll a tabella utolsó előtti helyén.

34. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Haladás 28 méterre a kaputól. A labdát Bosnjak kapta a bal szélen, aki pontosan emelt Németh Milán elé, a hazai csapatkapitány pedig az ötösről bekotorta a hálóba, 1–0.
42. perc: Kitl jobb oldali szögletét Máris továbbcsúsztatta az ötös rövid sarkáról, a labda Farkas Márk elé került aki három lépésről ballal belsőzött a hosszú sarokba, 1–1.
52. perc: Agresszív labdaszerzés után Horváth Rajmundot dobták játékba a szombathelyiek a bal oldalon, aki az ötös sarkáról ballal a hosszú felső sarokba lőtt, 2–1.
86. perc: Az alapvonal közeléből, balról Tóth-Gábor centerezett pontosan, Monori Norbert elé, aki 8 méterről a védőktől zavartalanul lőtt a hálóba, 3–1.

Fotó: Cseh Gábor

NB II-es labdarúgó-mérkőzés

Szombathelyi Haladás–Békéscsaba 1912 Előre 3–1 (1–1)
Szombathely, 1419 néző
Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid).
Gólszerző: Németh M. (34.), Horváth R. (52.), Monori (86.), ill. Farkas M. (42.).
Sárga lap: Mocsi (31.), Tóth M. (65.), Kállai (84.), ill. Bora (8.), Kitl (70.), Albert (85.).

Szombathely: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak (Doktorics, 50.) – Csilus T., Kiss B., Holdampf, Szekér (Hegedűs, 50.) – Tóth M. (Tóth-Gábor, 83.), Horváth R. (Monori, 72.). Vezetőedző: Németh Szabolcs.

Békéscsaba: Krnács – Farkas M., Albert, Bora (Király, 61.), Kitl (Gránicz, 72.) – Puskás (Pantovics, 61.), Nagy S. (Ilyés, 81.), Sipos, Horváth P. – Máris, Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor.