Belföld

Kétgólos hátrányból fordított a Békéscsaba

Ötmeccses bajnoki nyeretlenségi szériának vetett véget a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely a bajnokság 27. fordulója keretében az Ajkát verte meg kétgólos hátrányból fordítva. Az első félidő során rossz felfogásban játszottak a lila-fehérek, és akkora hátrányba kerültek, hogy reménytelennek tűnt a pontszerzésük, de szünet után egy teljesen más szellemiségű csapat futott ki a pályára, amely végrehajtotta a bravúrt.

Lukács Rajmund kétszer is betalált

23. perc: Csemer hozta remek helyzetbe Szarkát a balösszekötő helyén, aki szépen vette át a labdát, és 15 m-ről ballal a bal alsó sarokba helyezett, 0–1.
34. perc: Kenderes keveredett be a 16-oson belülre, balra Csizmadiához játszott, aki 8 m-ről jobbal lőtt, a labda a jobb kapufa tövéről a hálóba közepébe vágódott, 0–2.
65. perc: Tóth Dávid kapott jó labdát Lukácstól, aki pontosan játszott jobbra Hodonickihez, ő pedig jobbal 13 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt, 1–2.
81. perc: A baloldalon futott a békéscsabai támadás, Pantovics centerezése után Lukács két lépésből a bal felső sarokba lőtt, 2–2
92. perc: Sipos-Ilyés volt a labda útja, utóbbi az üresen hagyott Lukácsot hozta helyzetbe, a center pedig jobbal a jobb felsőbe lőtt, 3–2.

NB II-es labdarúgó-mérkőzés

Békéscsaba 1912 Előre–FC Ajka 3–2 (0–2)
Békéscsaba, 350 néző
Vezette: Antal Péter (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert).
Gólszerző: Hodonicki (65.), Lukács (81., 92.), ill. Szarka (23.), Csizmadia (34.).
Sárga lap: Albert (22.), Farkas M. (54.), Máris (60.), Sipos (64.), Lukács (72.), ill. Tóth G. (30.), Tajthy (90.).

Békéscsaba: Winter – Farkas M., Albert (Máris, 46.), Bora – Hodonicki, Bor (Mikló, 74.) – Váradi (Horváth P., 74.), Fazekas (Sipos, 46.), Pantovics – Tóth D. (Ilyés, 66.), Lukács. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Ajka: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Tajthy – Csemer, Kenderes (Görgényi, 81.) – Lehoczky, Csizmadia (Sejben, 76.), Tóth G. (Murka, 81.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly.