Ezúttal Nyíregyházán kapott ki a Békéscsaba 1912 Előre

Fotó: Trifonov Éva

A hatodik tavaszi mérkőzésén sem tudta megszerezni első győzelmét a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A liláknak a bajnokság szerdai 26. játéknapján Nyíregyházán volt jelenésük, ahol lélektelen játékkal szenvedtek nagy különbségű vereséget. Ezzel egyre nagyobb bajba sodródik a megyei gárda, és ahogy hírlik, a sikertelenség hatására a vezetőedzője körül is „ritkul a levegő”.

17. perc: Paku jobb oldali szögletét az ötösön tisztán hagyott Márkus Attila bólintotta a csabai kapuba, sakk-matt, 1–0.
34. perc: Egy balról középre emelt labdát a 16-oson Paku suta mozdulattal kanalazott előre, a labda az üresen maradt Hornyák Marcellhoz került, aki pár lépésről ballal helyezte kapuba a labdát (a csabai védők ismét moziba mentek!), 2–0.
53. perc: Kalocsai jobbról laposan passzolt középre erőből, a becsúszva menteni igyekvő Fazekas Lórántról pedig a saját kapujába gurult a labda (öngól), 3–0.
65. perc: Máris futotta meg a jobb szélen a frissen beállt Pappot, aki a tizenhatoson belül, az alapvonal közelében lerántotta. A büntetőt Szabó Péter nagy nyugalommal a kapu bal oldalába lőtte. 3–1.
67. perc: Gresó balról, jó 30 méterről ívelt szabadrúgást a kapu elé, a labda érintés nélkül pattant a bal kapufához, ahol Papucsek Barna egy méterről a kapuba fejelt (a védők megint elillantak), 4–1.

NB II-es labdarúgó-mérkőzés

Nyíregyházi Spartacus FC–Békéscsaba 1912 Előre 4–1 (2–0)
Nyíregyháza, zárt kapuk mögött
Vezette: Radványi Ádám (Berényi Ákos, Rózsa Dávid).
Gólszerző: Márkus (17.), Hornyák (34.), Fazekas (53. – öngól), Papucsek (67.), ill. Szabó P. (66. –11-esből).
Sárga lap: Papucsek (58.).

Nyíregyháza: Fadgyas – Szokol, Papucsek (Fodor, 74.), Jánvári, Galambos (Svedjuk, 74.) – Paku, Márkus (Papp M., 63.) – Kalocsai, Gresó (Starosta, 83.), Hamed – Hornyák (Zamostny, 63.). Vezetőedző: Gálhidi György.

Békéscsaba: Krnács – Nagy S. (Babinyecz, 46.), Farkas M. (Ilyés, 46.), Fazekas, Bora, Styecz (Pap Sz., 75.) – Horváth P., Kitl, Szabó P. (Szabó Zs., 83.) – Máris, Paudits (Kasik, 75.). Vezetőedző: Preisinger Sándor.