Elindult a Mezei futó Magyar Liga – benépesült szombaton Póstelek

Szombaton megkezdődött a Magyar Atlétikai Szövetség versenyrendszerében népszerű – öt versenyből álló 2019/2020. évi Mezei futó Magyar Liga sorozat.

A nyitó esemény helyszíne Békéscsaba, Póstelek Parkerdő volt. A festői környezetben több korcsoport közép-, hosszútávfutói mérettethettek meg.  Örülök Apáti Bence juniorok között aratott győzelmének, ám a mai verseny legüdébb szinfoltja Karsai Gábor szereplése volt, aki elsőéves ifiként utasította maga mögé a mezőnyt.

– értékelte a klub versenyzőit Tóth Sándor szakmai vezető.

A most indult és a mezei ob-val záruló versenyeken négy Liga-sorozat küzdelmeire figyelhet majd a szakág: a Mezei futó Magyar Liga, a Mezei futó Junior / Ifjúsági / Serdülő Liga kerül értékelésre.

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club 1.-8. helyezettei:

Helyezés Név Korosztály Versenyszám Eredmény
1. Apáti Bence Junior 7000 m 21:26,0
1. Karsai Gábor Ifjúsági 6000 m 19:05,2
2. Pap Csilla Abszolút 6000 m 20:48,7
5. Apáti Bence Abszolút 7000 m 21:26,0
5. Mihály Réka Abszolút 6000 m 22:15,4
6. Pavuk Tíra Abszolút 6000 m 22:27,7
6. Szabó Ádám Ifjúsági 6000 m 19:45,7
8. Diószegi Dávid Abszolút 7000 m 21:45,3

Hagyomány, hogy e verseny előtt rendezi a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club a Dél -Kelet Magyarország Sport 21 Program gyermek mezei versenyét is – ez azért is jó gondolat, hiszen a gyermekek láthatják a példaképeiket is futni.

Sport XXI. Program békés megyei legjobbjai:

U11 Leány 1500m egyéni:

  1. Mézes Virág 2009                Kopp Békéscsabai AC                       5:33
  2. Sztracinszki Lili 2009                Kopp Békéscsabai AC                       5:49

U11 Fiú 1500m egyéni:

  1. Balogh Hunor 2009                Kopp Békéscsabai AC                       5:12

U11 1500m csapat:

  1. helyezett: Kopp Békéscsabai AC (138 pont)

Tagjai: Balogh Hunor (2)      Mézes Virág (7)      Mucsi Endre (15)    Péter László (16)

Sztracinszki Lili (17) Szalai Zétény (18)  Klokocs Kata (30)   Kis Attila (33)

U13 Leány 2000m egyéni:

2.helyezett: Kiss Petra                       2007                Békési DAC                           7:47

U13 Fiú 2000m egyéni:

2.helyezett: Vaszkán Milán               2008                Gyomaendrőd                                    7:09