Bogdán Annabella és a Békéscsabai Atlétika Club legfiatalabb atléták sikereiről

Szombaton rendezték meg a Sport XXI. Atlétikai alapprogram Dél-Kelet Régió, egyéni pályaverseny elnevezésű sporteseményt Szolnokon, ahol a Békéscsabai Atlétika Club több utánpótlás korú versenyzője is indult.

A zord, esős idő ellenére népes kis csapat gyűlt össze. Benkő Balázs tanítványai közül a legeredményesebbekről:

Bende Zsombor 9 évesen versenyzett a 11 évesekkel és óriási futással, 2:40.45 idővel nyerte meg a 800 m-t, távolugrásnál pedig 3,74 m-es eredménnyel hozta el az első helyet.

Apáti Gergő 800 m-en 4. helyezett lett és saját eredményeit túlszárnyalva érte ezt el.

Germán Tibor versenyzője Klokocs Kata 800 m-en tudott győzött.

Ugyanezen a távon indult még Gregor László sportolója Körömi Kornélia , aki 3. helyezést ért el.
Debreczeni Dezső tanítványa Danczik Dominik kislabda hajításban győzedelmeskedett.

Hétvégén az Ikarus atlétikai pályáján rendezték a Budapest Atlétikai Bajnokságot

Az egyesületet több atléta képviselte.

Adorján László és Erdős Péter versenyzői eredményesen versenyeztek.

Hrabovszki Balázs 110 méteres gátfutásba állt rajthoz. Az előfutamban biztató egyéni csúccsal 14,10- dal nyert. A döntőbe ezen az időeredményen is tudott javítani és 13,88- os idővel nyert. Ezzel az időeredménnyel a korosztályos Világranglistán a 4, az Európai ranglistán a 2. helyen van.

Bogdán Annabella

Nadj Levente a felnőtt Szuper ligában indult 200 méteren. Futamában elsőként érkezett a célba 21,90 másodperccel, ezzel beállította az egyéni csúcsát. Összesítésben a felnőttek között  5. helyen végzett.

Magabiztosan nyerte Bogdán Annabella a gerelyhajítás versenyszámot.

A vasárnapi versenyen is volt több versenyzőnk, de a verseny a viharos időjárás miatt rúdugróink hiába vártam a versenyszám kezdetére.