Az Atlético nyert Liverpoolban, továbbment a PSG is

Fotó: REUTERS

Az Atlético Madrid hosszabbítás után 3-2-re nyert Liverpoolban, így bejutott az UEFA Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A PSG kétgólos győzelmet aratott a Dortmund ellen, és szintén ott van a legjobb nyolc között.

Az Atlético Madrid sovány győzelmet aratott otthon, ezt az első félidő végén a Liverpool Wijnaldum fejesével dolgozta le. Szünet után Robertson fejesét a felső léc hárította, majd a lefújás előtt Saúl bólintott a kapuba, a hazaiak szerencséjére lesről.

A hosszabbítás azonban nem akármilyen izgalmakat tartogatott: Firmino egy kapufáról visszapattanó fejest pofozott a hálóba, és ekkor úgy tűnt, hogy a Liverpool révbe ér. Azonban nem sokkal később Adrián kapus elpasszolta a labdát, és ebből a támadásból Llorente kilőtte a bal sarkot.

Az Atlético Madrid cserejátékosa azonban nem akart megállni egynél, a hosszabbítás első félidejének hajrájában ismét bevette a bal sarkot, ezzel pedig bebiztosítva csapata továbbjutását. A legvégén egy másik cserejátékos, Morata is beköszönt, az Atlético kettős győzelemmel búcsúztatta a címvédőt.

A Liverpoolhoz hasonlóan a PSG-nek is egygólos hátrányt kellett ledolgoznia hazai pályán, de a francia együttes legalább betalált a dortmundi odavágón. Thomas Tuchel együttese Neymar révén szerzett vezetést, a brazil klasszis szöglet után fejelt a kapuba.

Az első félidő lefújása előtt Juan Bernat szúrt bele egy labdába, a PSG ezzel már összetettben is előnyben volt, és ezt meg is tartotta a végéig. A Dortmund Emre Can kiállítása miatt emberhátrányban fejezte be a meccset.

UEFA bajnokok ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Liverpool – Atlético Madrid 2-3 – hosszabítás után (Továbbjutott: az Atlético Madrid 4-2-vel)

PSG – Dortmund 2-0 (Továbbjutott: a PSG 3-2-vel)