Közösségi oldalak

Hírek

Új videóval üzent a tiszás képviselő: maradna a Békés megye elnevezés

Új videót tett közzé közösségi oldalán Bodóczi István, a TISZA Párt Békés megye 1. számú egyéni választókerületének országgyűlési képviselője.

A néhány másodperces felvételen a politikus a „Békés vármegye” feliratú táblánál látható, majd a videó végén megjelenik az üzenet:

„Számunkra Békés megye az első!”

A videó egyértelműen arra utal, hogy a képviselő a hétköznapokban továbbra is a „Békés megye” elnevezés használatát támogatja. A „vármegye” megnevezést a korábbi kormányzati ciklusban vezették be hivatalosan Magyarországon, azonban a köznyelvben sokan ma is a hagyományos „megye” kifejezést használják.

A névváltoztatás már bevezetésekor is megosztotta a közvéleményt. Számos önkormányzat, civil szervezet, médium és magánszemély jelezte, hogy a hivatalos elnevezés ellenére továbbra is a megszokott megye megjelölést részesíti előnyben. Portálunk is ekkor jelentette be, hogy szerkesztőségi döntés alapján a cikkekben továbbra is a „megye” kifejezést használja a „vármegye” helyett.

Bodóczi István videója ezt a szemléletet erősíti, és azt üzeni, hogy a hagyományos elnevezés sokak számára ma is természetesebb, mint a hivatalos „vármegye” forma.

Úgy földhözvágta dühében az ütőjét, hogy az a nézők közé repült

Ütődobálásért kizárták a wimbledoni teniszbajnokság junior versenyéből a német Ida Wobkert. A 15 éves játékos az első szettet 6:0-ra elvesztette

Leclerc diadalmaskodott Silvertone-ban

Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője nyerte a Forma-1-es Brit Nagydíjat vasárnap Silverstone-ban. A 28 éves pilótának ez az idei

Kenan Kodro jó eséllyel a Ferencvárosnál marad

Spanyol sajtóértesülések szerint Kenan Kodro jó eséllyel a Ferencvárosnál marad, miután a vezetőedző számít a csatárra. Fordulatot vehet Kenan Kodro

Brit Nagydíj – Antonelli a pole pozícióban Silverstone-ban

A világbajnoki összetettben élen álló Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a Forma-1-es Brit Nagydíj szombati időmérő edzését

YouTube csatorna

Archívum