Közösségi oldalak

Hírek

Elhunyt Garami József

Életének 86. évében elhunyt Garami József, a magyar labdarúgó-válogatott korábbi kapitánya, a 2008-as év legjobb edzője – adta hírül korábbi klubja, a Pécsi MFC. A kiváló tréner bajnoki címre vezette az MTK-t és a Ferencvárost is, a két fővárosi klub mellett pedig még a pécsiekkel is nyert Magyar Kupát.

Az 1939. augusztus 8-án született Garami 1953-ban kezdte labdarúgó-pályafutását a Pécsi Dózsában, amelyet tíz éven át erősített, mielőtt rövid időre a Pécsi VSK futballistája lett, ahonnan 1965-ben igazolt a Komlói Bányászhoz. 1966-ban visszatért a PVSK-hoz, innen vonult vissza egy évvel később.

Kupát is nyert a pécsiekkel

A Pécsi Tanárképző Főiskolán 1964-ben végző Garami első edzői állását a Pécsi Sportiskolánál töltötte be, 1976-ban szerzett szakedzői diplomát a TF-en, amikor már javában edzősködött a PMFC utánpótlásában.

A nagycsapat vezetőedzőjének 1985-ben nevezték ki, 1992-ig tartó edzősködése során érte el a pécsi labdarúgás a legsikeresebb időszakát, 1986-ban ezüstérmes, 1991-ben bronzérmes lett a PMFC. A legnagyobb sikere a klubnál így sem ez volt, hanem az 1990-es Magyar Kupa-aranyérem.

Volt megbízott kapitánya a válogatottnak, bajnoki címre vezette az MTK-t és a Fradit is

A mesteredzői címet 1985-ben szerezte meg, két évvel később öt mérkőzésen irányította megbízott kapitányként a magyar válogatottat, amellyel két győzelem (Görögország 3–0, Ciprus 1–0) és egy döntetlen (NSZK 0–0) jött a két szeptemberi vereség (Skócia 0–2, Lengyelország 2–3) után.

1993-ban Újpesten nevezték ki, vezetésével a lila-fehérek 1995-ben ezüstérmet, egy évvel később bronzérmet szereztek.

Az áttörés az MTK trénereként jött el, amikor 1996-os kinevezését követően rögvest bajnoki címre vezette a fővárosi kék-fehéreket.

Garami 1998-ban a Győr szakmai igazgatója lett, egy évre rá pedig a klub vezetőedzője is, irányításával a negyedik helyig kapaszkodott az ETO, mielőtt egy rövid időre visszatért szakmai igazgatóként az MTK-hoz. A Ferencváros 2002-ben nevezte ki vezetőedzőjévé, egyetlen idényében aranyérmet szerzett a kilencedik kerületi gárdával is – az MTK-nál szerzett két újabb MK-siker után pedig a Fradival is elhódította a sorozatot.

Garami 2003-ban visszatért az MTK-hoz, amelynél 2015-ig ült a kispadon, irányításával 2008-ban ismét bajnok lett a gárda, őt pedig az év edzőjének választották meg idehaza.

Ezt követően 2019-ig az MTK szakmai igazgatója volt, majd 2020-tól hazaköltözve a Pécs szakmai koordinátoraként tevékenykedett.

Munkája elismeréseként 2013-ban a Magyar Érdemrend lovagkeresztjét érdemelte ki.

Szoboszlai Dominik gólöröméből derült ki, hogy apa lesz!

Betalált az angol labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában Szoboszlai Dominik. A Liverpool magyar válogatott játékosa meze alá

Döntetlennel ismét feljutó helyen a Kazincbarcika

A feljutásért küzdő Kazincbarcika hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel a labdarúgó NB II

Simán verte a Fehérvárt a Fradi

A Ferencváros hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Fehérvárt a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójának

A Békéscsaba és a Soroksár bennmaradt, kikapott a Kisvárda – NB II-es eredmények

A már bajnokként élvonalba jutott Kisvárda vasárnap háromgólos vereséget szenvedett a Budapest Honvéd vendégeként a

YouTube csatorna

Kövess minket Facebookon!