Közösségi oldalak

Gazdaság

Lendületet adhat a kereskedelemnek a pünkösd

A hosszú hétvégék, ünnepek előtt általában megélénkül a forgalom az üzletekben, de az idei pünkösdi forgalmat főként az erősítheti, hogy április 7-e óta lépcsőzetesen enyhülnek a koronavírus-járvány miatti védelmi intézkedések – mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára az MTI-nek.

 

Vámos György felidézte: a járvány rányomta a bélyegét a kiskereskedelem idei első negyedévére, a forgalom átlagosan 3,2 százalékkal csökkent. Ugyanakkor az újraindulás óta erősödik a fogyasztói bizalom, fokozatosan nő a fogyasztás, és az eddigi folyamatok alapján pünkösdkor várhatóan többet költenek a háztartások minden területen, amiből a kereskedelem sem marad ki – jelezte.

A főtitkár úgy látja, hogy a védelmi intézkedések enyhítése lendületet adott a teljes fogyasztásnak, és az újraindulás első lépése óta eltelt bő egy hónaphoz képest tovább erősödik majd a forgalom a pünkösdi időszakban. Vámos György hozzátette azt is, hogy tavasszal a lakásfelújítási, a kerti és a szabadidős tevékenységek miatt nő az iparcikkek iránti kereslet, ami szintén hozzájárul a kiskereskedelmi forgalom bővüléséhez.

MTI

Franciaországból igazolt szélsőt a Ferencváros

A francia-haiti kettős állampolgárságú Lenny Joseph személyében a francia másodosztályból igazolt szélsőt a bajnoki címvédő

Tovább üldözi a Liverpoolt a Nottingham, egyre nagyobb bajban a Manchester United

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának vasárnapi játéknapján a Nottingham Forest hozta a kötelezőt,

Nem bírt a Liverpool a Nottingham Forest-el

A Szoboszlai Dominikot végig a soraiban tudó Liverpool idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Nottingham Foresttel

A Barcelona ismét kiütötte a Real Madridot

A labdarúgó spanyol Szuperkupát a Barcelona nyerte, miután a dzsiddai döntőben 5–2-re legyőzte a Real

 

YouTube csatorna

Kövess minket Facebookon!