Közösségi oldalak

Belföld

Értetlenek figyelmébe: „Nem jogsival megy” De igen!

Az engedély nélküli vezetés a szabálysértések közül az egyik legsúlyosabb, amely akár elzárással is büntethető.

A Békéscsabai Rendőrkapitányság rendőrei idén már 7 olyan sofőrt vettek őrizetbe, akik engedély nélkül vezettek gépi meghajtású járművet. Engedély nélküli vezetésnek minősül többek között, ha valaki úgy vesz részt a közúti forgalomban, hogy soha nem rendelkezett vezetői engedéllyel, vagy ha a vezetői engedélyét korábban visszavonták, és a visszavonás – például a 6 hónapos kötelező várakozási idő – alatt mégis járművet vezet. Ide tartozik az is, ha a vezető a vezetői engedély visszaszerzéséhez szükséges utánképzést nem végezte el.

A jogszabály alapján az is szabálysértést követ el, aki érvényes vezetői engedéllyel rendelkezik, de nem az adott jármű vezetésére jogosító kategóriában vezet. Ez azt jelenti, hogy ha valakinek például „B” kategóriás jogosítványa van, de olyan járművel közlekedik, amelyhez már „C” kategóriás engedély szükséges, az szintén engedély nélküli vezetésnek minősül.

Ezért különösen fontos, hogy minden járművezető tisztában legyen azzal, milyen kategóriájú engedély szükséges az adott jármű vezetéséhez, és indulás előtt meggyőződjön arról, hogy ő megfelel-e a feltételeknek. A jogosítványszerzés előtt állóknak fontos tudni azt is, hogy a sikeres forgalmi vizsga után nem ülhetnek be automatikusan a kormány mögé. Ezzel kapcsolatban minden kérdésre választ kaphatnak a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont honlapján, a „Gyakori kérdések” rovatban. A közlekedési szabályok betartása közös érdekünk: nemcsak jogi kötelezettség, hanem a közlekedés minden résztvevőjének biztonságát is szolgálja.

Az ETO az újonchoz, a Fradi Paksra látogat az OTP Bank Liga első fordulójában

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 2026–2027-es idényének sorsolását. A 33 fordulóból álló szezon a július

A Ferencváros bejelentette Nathan Zohoré szerződtetését

Nathan Zohoré már az első nyilatkozatában trófeákról és gólokról beszélt. Fiatal francia védőt igazolt a Ferencváros, a 25 éves Nathan

Szegeden rendezik az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot

Szegeden, a Maty-éri olimpiai központban rendezik augusztusban az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot, amelynek eredetileg Sukoró volt a tervezett helyszíne, de a

Pálinkás Gergő és Kovácsréti Márk is a Vasashoz igazolt

A másodosztály előző szezonjának gólkirálya, Pálinkás Gergő az élvonalba frissen feljutott Vasas labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását. Az angyalföldi klub honlapjának

YouTube csatorna

Archívum