Közösségi oldalak

Belföld

Dobrev Klára lemond a DK elnöki tisztségéről: Kudarcot vallottam

Dobrev Klára gratulált a Tisza Párt győzelmének, majd bejelentette: lemond a Demokratikus Koalíció elnöki tisztségéről, miután a párt nem érte el a parlamenti küszöböt. A DK teljes elnöksége szintén távozik. A leköszönő elnök figyelmeztetést is intézett az új győzteshez: a Tiszának bizonyítania kell, hogy valódi demokráciát épít, és nem egy újracsomagolt NER-t.

„A NER rendszere ma este véget ért”

– ezekkel a szavakkal kezdte választási értékelő beszédét Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció elnöke, aki gratulált a Tisza Pártnak és Magyar Péternek. Az öröm azonban a DK szempontjából keserédes, a párt nem érte el az ötszázalékos parlamenti küszöböt, és kiesett az Országgyűlésből.

Dobrev bejelentette: lemond a DK elnöki tisztségéről, és a párt teljes elnöksége szintén távozik.

„Kudarcot vallottam” – mondta, hozzátéve, hogy a felelősség elsősorban az övé, és egy demokratának ilyenkor ez a dolga. „Nincsen lelkiismeret-furdalásom, mert minden engem vezérlő belső politikai, erkölcsi parancs szerint az, amit végigvittünk, tisztességes volt, erkölcsös és egyenes gerinc”

– fogalmazott.

Dobrev az ünneplés mellett határozott figyelmeztetést is megfogalmazott az új győztes felé. Elmondása szerint mostantól minden felelősség a Tisza Párté, és nekik kell bizonyítaniuk, hogy valódi európai demokráciát és igazságosabb országot építenek – „és nem egy újracsomagolt NER-t”. Azt is felvetette, hogy a NER oligarchái helyett nem jelenhetnek meg másfajta oligarchák.

Dobrev külön méltatta a DK aktivistáit, jelöltjeit és szimpatizánsait, akik szerinte önfeláldozó munkát végeztek nehéz körülmények között. Elmondta, a kampányban nemcsak a Fidesz részéről érte őket lejárató támadás, hanem a Tisza szimpatizánsai részéről is. Ezt nehezen feldolgozható újdonságként értékelte, és attól tart, hogy a politikai kultúra e téren nem fog egyhamar változni.

A lemondás ellenére Dobrev hangsúlyozta: nem adja fel. „Én ott leszek, ahol ezt a szekeret húzni kell, mert ez az ország megérdemli, mert a baloldal megérdemli” – zárta beszédét, ígéretet téve arra, hogy továbbra is a demokráciáért, a baloldali értékekért és egy európai magyar köztársaságért küzd.

MOL Magyar Kupa – A Ferencváros a DEAC-cal, a ZTE a Dunaharasztival játszik

A címvédő Ferencváros a Debreceni EAC vendége lesz, míg a legutóbb ezüstérmes Zalaegerszeg az ugyancsak NB III-as Dunaharasztihoz utazik a

Szoboszlai büntetőjével mentett pontot a Liverpool

Szoboszlai Dominik utolsó pillanatban, büntetőből rúgott góljával ért el 2-2-es döntetlent a Liverpool a Newcastle vendégeként vasárnap, az angol labdarúgó-bajnokság

Kiütéses győzelmet aratott a Kecskemét Gyirmóton – NB II-es eredmények

A második helyen álló Kecskemét 4-1-re nyert szombaton a harmadik Gyirmót vendégeként a labdarúgó Merkantil Bank Liga ötödik fordulójában. Két

Két kiállítás és gól nélküli döntetlen Kisvárdán

A Kisvárda Master Good gól nélküli döntetlent játszott a vendég Debreceni VSC-vel a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójának két

YouTube csatorna

Archívum