Közösségi oldalak

Belföld

Ajándékoztak a rendőrök Békés megyében

Ajándékoztak a rendőrök Békés megyében

Könyveket, illatszereket, játékokat és sportfelszereléseket vittek ajándékba a rendőrök a Békés Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Központ Iránytű Speciális Gyermekotthon lakóinak. Az ajándékok egy része a rendőrségi dolgozók felajánlásaiból gyűlt össze, a másik részét pedig a rendőrség adományozta a bizalom és a segítő szándék jelképeként.

Csillogó szemmel fogadták az ott lakók a rendőröket 2023. december 11-én a Békés Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Központ Iránytű Speciális Gyermekotthonban. Az öröm nem volt véletlen, hiszen az egyenruhások egy egész csomagtartónyi ajándékkal érkeztek, amellyel a karácsonyukat igyekeztek szebbé tenné. Az akció Andirkó Cintia r. főhadnagy kezdeményezésével indult, aki a Békéscsabai Rendőrkapitányság nyomozója. A segítő szándék hamar utat tört, és a kapitányság gyűjtéséhez a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság is csatlakozott. A rendőrség kérésére a fiatalok egy levélben összefoglalták, hogy mire vágynak leginkább.

Nem kértek nagy dolgokat, többen könyvet, tusfürdőt, sportjátékot szerettek volna, de volt, aki egy szál igazi csabai kolbászt kért karácsonyra. Az ajándékok hamar összegyűltek, sok rendőr és rendőrségi dolgozó gondolta úgy, hogy szebbé tenné azoknak a gyerekeknek a karácsonyát, akik nem a családjukkal ünnepelnek. A társasjátékokat, illatszereket, labdákat Benedek Barnabás r. ezredes, a Békéscsabai Rendőrkapitányság helyettes vezetője és Andirkó Cintia r. főhadnagy adták át, de ajándékokkal érkezett Telekné Furák Mónika r. alezredes, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának vezetője is. A fiúk saját készítésű karácsonyi díszekkel viszonozták a rendőrök kedvességét. Az adományok szétosztása után még egy kis kötetlen beszélgetésre is jutott idő, ami bizonyára hozzájárult a kölcsönös bizalom, az együttműködés, a segítő szándék erősítéséhez.

Képgaléria – police.hu

Az ETO az újonchoz, a Fradi Paksra látogat az OTP Bank Liga első fordulójában

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 2026–2027-es idényének sorsolását. A 33 fordulóból álló szezon a július

A Ferencváros bejelentette Nathan Zohoré szerződtetését

Nathan Zohoré már az első nyilatkozatában trófeákról és gólokról beszélt. Fiatal francia védőt igazolt a Ferencváros, a 25 éves Nathan

Szegeden rendezik az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot

Szegeden, a Maty-éri olimpiai központban rendezik augusztusban az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot, amelynek eredetileg Sukoró volt a tervezett helyszíne, de a

Pálinkás Gergő és Kovácsréti Márk is a Vasashoz igazolt

A másodosztály előző szezonjának gólkirálya, Pálinkás Gergő az élvonalba frissen feljutott Vasas labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását. Az angyalföldi klub honlapjának

YouTube csatorna

Archívum