
A kondorosi csapat 9 év után lehet ott a döntőben.
Zsinórban harmadik évben lesz ott a labdarúgó Piller Sándor Megyei Kupa fináléjában a címvédő. A Mezőmegyer a szerdai elődöntőben a Dévaványa ellen harcolta ki a továbbjutást. A másik ágon a Kondoros idegenben „ütötte el” ettől a tavaly szintén döntőt játszó Jaminát.
Mezőmegyeren az első félidő még szorosan alakult, ám egy szünet előtti öngól mintha megviselte volna a vendégeket és a térfélcserét követően már nem tudták az addigi teljesítményt nyújtani. Lőrinci Attila második évében is fináléba vezette a narancs-feketéket, akik az utóbbi öt évben negyedszer jutottak el a csúcsmeccsig.
A másik ágon úgy tűnt, hogy a szurkolótábora által támogatott Kondoros jobb helyzetkihasználással már a pihenőig lezárja a meccs érdemi részét a Bessenyei utcában. A második félidőben azonban hamar szépítettek a hazaiak, és innen tovább a lefújásig izgalmas maradt a csata. Végül a KOTE megőrizte a kedvező eredményt, ezzel 2017 után lehet ott ismét a fináléban, melynek június 6-án a Kórház utcai Stadion biztosít otthont.
B.M.
Mezőmegyer SE–Dévaványai SE 6–1 (2–1)
Mezőmegyer, 150 néző
Vezette: Sechna Gábor.
Gólszerző: Susánszky (19., 66., 83.), Dobozi (39. – öngól), Takács Ákos (53.), Lehoczki (56.), ill. Szabó E. (21.).
Mezőmegyer: Kun – Takács Ákos, Lehoczki (Szilágyi), Nagy B., Nagy P., Balogh M. (Séllei), Kecskeméti (Takács Ádám), Szabó S., Susánszky, Lipták-Pikó (Lipták), Ulrich. Edző: Lőrinci Attila.
Dévaványa: Dobozi (Gyenis) – Papp D. (Juhász), Szántó, Szász (Kárpáti), Marton (Ungi), Polonio-Guerreiro, Szabó E., Bakó (Kis G.), Katona, Kun, Kisari. Edző: Bereczki Árpád.
Lőrinc Attila: – Nagyon fontos volt, hogy tudjunk javítani az előző hetek gyengébb formáján. Jó mentalitással álltunk a mérkőzéshez, végig fegyelmezettek voltunk, minden játékos átérezte a találkozó fontosságát, így nem érdemtelenül jutottunk el ismét a döntőig.
Bereczki Árpád: – Az első félidő szoros csatát hozott, a másodikban a kritikus szituációkból a hazaiak jobban jöttek ki, a harmadik gól pedig nagyjából el is döntötte a továbbjutást. Aztán már csak a hazai csapat volt a pályán, megérdemelten jutott tovább.
Jamina SE–Kondorosi TE 1–2 (0–2)
Békéscsaba, 500 néző
Vezette: Fekete Zoltán.
Gólszerző: Tóth B. (57.), ill. Takács (20.), Rafaj R. (32. – 11-esből).
Jamina: Dolezsán – Bencsik, Leszkó (Kerekes), Palik (Bány), Szaszák, Tóth B., Ruzsa, Kardos, Csatlós (Balogh Zs.), Mazán B., Jánovszki. Edző: Mazán Zoltán.
Kondoros: Kollár – Mile (Vízkeleti), Rafaj R., Czvalinga Á., Rafaj M., Csábi (Csicsely, Szász Albert), Mladonyiczki, Czvalinga M. (Rotár), Takács, Paluska (Rafaj P.), Szász Á. Edző: Janis János.
Mazán Zoltán: – Az első félidőben ki-ki meccs volt, de a Kondoros kihasználta a hibáinkat. Szünet után mindent egy lapra tettünk fel, próbáltunk visszajönni a meccsbe, de sajnos nem sikerült a második gólt bevinnünk, pedig adva volt rá a lehetőség. Úgy gondolom, ez a meccs volt a sorozat előrehozott döntője.
Janis János: – A Szarvas elleni továbbjutás után azt hiszen rászolgáltunk arra, hogy döntőt játszhassunk. A mai meccset eltérő félidők után nyertük, a Jamina a teljesítménye alapján rászolgált volna a döntetlenre, de mi két gólt tudunk szerezni, ez döntött.




